Menu
reklama:

Akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w trzebieskiej szkole [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

W piątek, 9 listopada w Szkole Podstawowej w Trzebieży odbyła się Akademia podsumowująca obchody z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sala gimnastyczna szkoły w Trzebieży wypełniona była do ostatniego miejsca. Impreza rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Czytaj więcej: Akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w trzebieskiej szkole [zdjęcia]

Ławeczki z wyjątkowymi tabliczkami odsłonili uczniowie polickich szkół [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

Wyjątkowe sentencje i życzenia, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wymyślone przez uczniów placówek edukacyjnych z terenu gminy Police znalazły się na osiemnastu ławkach zainstalowanych w Policach i Trzebieży.

– Te ławeczki są symbolem jednocześnie minionych stu lat, ale także widocznym znakiem danym przez Was, twórców tych sentencji na drugie stulecie – powiedział Witold Król przewodniczący Rady Miejskiej w Policach.

Czytaj więcej: Ławeczki z wyjątkowymi tabliczkami odsłonili uczniowie polickich szkół [zdjęcia]

W Parku Solidarności odsłonięto obelisk poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

W Parku Solidarności w Policach uroczyście odsłonięto dzisiaj obelisk upamiętniający Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Miasto Police jest miastem wyjątkowym, zlokalizowanym na północno-zachodnich rubieżach Rzeczypospolitej. To właśnie tutaj są wrota do Rzeczypospolitej i takimi wrotami są właśnie Police – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Czytaj więcej: W Parku Solidarności odsłonięto obelisk poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu [zdjęcia]

Msza św. o rychłą beatyfikcję kardynała Wyszyńskiego i kardynała Hlonda [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

Dzisiaj w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Policach odbyła się msza święta o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i kard. Augusta Hlonda.

Mszę świętą koncelebrował metropolita szczecińsko-kamieński ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, który w trakcie homilii przypomniał osobę kard. Stefana Wyszyńskiego.

Czytaj więcej: Msza św. o rychłą beatyfikcję kardynała Wyszyńskiego i kardynała Hlonda [zdjęcia]

Z barwionej na biało i czerwono kory usypali polską flagę

  • Gracjan Broda

Gminna spółka firma Trans-Net po raz kolejny przygotowała dla policzan biało-czerwoną inscenizację przy ul. Piłsudskiego w Policach.

Tym razem na skwerze usypana została zabarwiona na biało i czerwono kora, która utworzyła flagę Polski. Aranżację przygotowano z okazji przypadającego na dzień 11 listopada 100-lecia odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej: Z barwionej na biało i czerwono kory usypali polską flagę

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją