Menu
reklama:

10-dniowy noworodek pozostawiony w domu bez opieki! Strażacy musieli wyważyć drzwi!

  • Gracjan Broda

W jednym z mieszkań przy ul. Bankowej w Policach matka zostawiła bez opieki 10-dniowego noworodka. Ośrodek Pomocy Społecznej o zaistniałej sytuacji poinformowali mieszkańcy. Na miejsce wezwana została policja oraz straż pożarna.

– Dziecko zostało pozostawione w wózku bez opieki – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Czytaj więcej: 10-dniowy noworodek pozostawiony w domu bez opieki! Strażacy musieli wyważyć drzwi!

Europejska Noc Muzeów ponownie zagości w polickim SKARBIE

  • Gracjan Broda

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej "SKARB" przygotowało wiele atrakcji z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja.

Od godziny 17.00 będzie można zwiedzać schrony, w których mieści się Muzeum Historyczne SKARB (ul. Spółdzielcza 31). W jego zasobach znajdują się zgromadzone eksponaty z czasów II wojny światowej, odnalezione na terenie fabryki Hydrierwerke Politz.

Czytaj więcej: Europejska Noc Muzeów ponownie zagości w polickim SKARBIE

Polsko – Niemiecki Krąg Gospodarczy

  • Gracjan Broda

We wtorek w Hotelu Dobosz w Policach odbył się Polsko – Niemiecki Krąg Gospodarczy, podczas którego zaprezentowano m.in. dorobek 20-letniej współpracy pomiędzy gminą Police i miastem partnerskim Pasewalk.

Prezentację na temat realizacji Projektu Polimery Police zaprezentował dr Marcin Palczyński z PDH Polska S.A. Inwestycja warta około 1,5 miliarda euro to obecnie największa inwestycja w polski przemysł chemiczny.

Czytaj więcej: Polsko – Niemiecki Krąg Gospodarczy

Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra

  • Gracjan Broda

Warta ponad 1,4 miliarda złotych inwestycja pogłębienia toru wodnego Świnoujście – Szczecin, była tematem dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem m.in. ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka.

Tor wodny Świnoujście – Szczecin zostanie pogłębiony do 12,5 metra na odcinku 62 kilometrów, z równoczesnym jego poszerzeniem do 100 metrów. W ramach inwestycji przebudowane zostaną m.in. skarpy brzegowe, pogłębione i poszerzone zostaną obrotnice dla statków, a także zbudowana zostanie dodatkowa konstrukcja hydrotechniczna, w postaci dwóch sztucznych wysp na Zalewie Szczecińskim, które powstaną z urobku wydobytego podczas prac czerpalnych.

Czytaj więcej: Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra

Wykonują drobne prace remontowe w zamian za zwolnienie z czynszu za siedzibę Stowarzyszenia

  • Gracjan Broda

Członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników Grupy Azoty ZCH "Police" S.A. wykonują drobne prace remontowe oraz malarskie na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej "Chemik".

Ma to związek z użyczeniem lokalu przy ul. Roweckiego 35 na siedzibę Stowarzyszenia. Miesięczny koszt utrzymania lokalu to kwota na poziomie 500 zł.

Czytaj więcej: Wykonują drobne prace remontowe w zamian za zwolnienie z czynszu za siedzibę Stowarzyszenia

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją