reklama:

8 zastępów straży gasiło pożar warsztatu samochodowego

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do pożaru w jednym z warsztatów samochodowych na terenie Ustowa w gminie Kołbaskowo.

Pożar jednokondygnacyjnego budynku gasiło osiem zastępów straży pożarnej z Polic oraz Szczecina, a także strażacy ochotnicy z Kołbaskowa, Smolęcina i Dobrej.

Uczniowie powinni przedłużyć swoje uprawnienia do darmowych przejazdów

Uczniowie, którzy są uprawnieni do darmowych przejazdów komunikacją miejską, powinni udać się z podbitą legitymacją szkolną do Punktów Obsługi Klienta ZDiTM i przedłużyć ważność uprawnień przypisanych do Szczecińskiej Karcie Aglomeracyjnej.

Można to zrobić w następujących Punktach Obsługi Klienta ZDiTM: Police, Brama Portowa, Turzyn, Klonowica, Kołłątaja, Plac Rodła, Słoneczne, Turkusowa.

Bednarek: „Niewykluczone, że odstąpimy od tych planów”

Starostwo Powiatowe w Policach planowało na czas remontu drogi Police – Szczecin prowadzącej przez Przęsocin zamknąć drogę, a przejazd udostępnić jedynie okolicznym mieszkańcom i komunikacji miejskiej.

– Przygotowujemy się do tej koncepcji, jednak mogę powiedzieć na ten moment, że pomimo deklaracji, które złożyłem publicznie o przygotowaniu zmiany organizacji ruchu, która by uwzględniała odprowadzenie całego ruchu przez Mścięcino (…), nabieramy wątpliwości – powiedział w programie Kontra GOŚĆ Telewizji „HB” Andrzej Bednarek, starosta policki.

Pożegnanie lata z Radą Osiedla nr 6 w Policach

W minioną niedzielę, na placu osiedlowym przy ul. Armii Krajowej odbył się festyn rodzinny z okazji zakończenia lata organizowany przez Radę Osiedla nr 6 i Radę Osiedla nr 7.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i dorosłych. Były m.in. dmuchane zamki i kiełbaski z grilla. Punktem kulminacyjnym był Festiwal Kolorów – Splash of Colour.

Rozpoczęło się głosowanie na projekty Polickiego Budżetu Obywatelskiego

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznego Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Do 22 września można głosować na łącznie 16 różnego rodzaju propozycji.

Do rozdysponowania jest 1,3 miliona złotych – milion złotych na realizację zadań na terenie miasta Police oraz 300 000 zł na realizację zadań na terenie sołectw w gminie Police.

Pierwszy Jarmark Odpustowy w Niekłończycy już za nami

W minioną niedzielę, na przykościelnym parkingu w Niekłończycy, odbył się Pierwszy Jarmark Odpustowy organizowany wspólnie przez radę parafialną i sołectwa: Niekłończycę, Drogoradz, Uniemyśl, Dębostrowa oraz wieś Karpin.

Pomysłodawcą jarmarku był miejscowy proboszcz parafii – ks. Jarosław Grybko, który wspólnie z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem, uroczyście przywitał zebranych na placu gości.

Piknik Organizacji Pozarządowych przyciągnął policzan

W sobotę na deptaku przy ul. Zamenhofa w Policach odbył się XIII Piknik Organizacji Pozarządowych „Jesteśmy, działamy”.

Festyn był doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku organizacji pozarządowych działających na terenie gmin wchodzących w skład powiatu polickiego.