reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Aktualności

UWAGA! Jest bardzo ślisko na drogach Powiatu Polickiego

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed oblodzeniem na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

Śliska droga

– Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie – poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.

Stoiska charytatywne na Polickim Jarmarku Charytatywnym

W trakcie Polickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 11 grudnia na deptaku przy ul. Zamenhofa, dostępne będą trzy stoiska, na których wesprzeć będzie można zbiórkę pieniędzy na leczenie Jasia, Filipka, Kuby i Michała.

Na uczestników czekać będą smakołyki

Na pierwszym z nich „Ekipa Ingusi” będzie sprzedawać ciasta, świąteczne smakołyki, przetwory oraz słodycze. Dochód ze sprzedaży dostępnych na stoisku smakołyków zasili zbiórkę na rzecz Jasia i Filipka.

Strażacy z Polic uczcili pamięć strażaków z Czernikowa

Dziś, punktualnie o godzinie 18.00 przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach, strażacy oddali hołd strażakom z OSP w Czernikowie, którzy zginęli w wypadku, śpiesząc innym z pomocą.

Strażacy z Polic uczcili pamięć poległych kolegów

– Cześć Ich Pamięci [*] – napisali strażacy z Polic.

Ostatni ambulansowy pobór krwi w tym roku

Dziś pod biurowcem głównym Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police odbył się ostatni w tym roku ambulansowy pobór krwi.

Pobór krwi

– W tym roku zorganizowaliśmy w sumie jedenaście poborów krwi. Ten dzisiejszy był z kolei piątym, który odbył się pod siedzibą Grupy Azoty Police – mówi Paweł Fiałkowski, prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP Klubu HDK w Policach.

Samorządowcy apelują do ministra Zbigniewa Ziobry ws. zamiaru likwidacji sądu w Policach

Samorządowcy z powiatu polickiego sprzeciwiają się wobec planowanej przez ministerstwo sprawiedliwości likwidacji mieszczących się w Policach wydziałów zamiejscowych Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie. Wystosowali w tej sprawie pismo do ministra Zbigniewa Ziobry.

Sąd w Policach

– Wobec planowanej restrukturyzacji całej siatki sądownictwa w Polsce, pragniemy po raz kolejny zaapelować do Pana Ministra o odstąpienie od całkowitej likwidacji Wydziałów Zamiejscowych Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie – VII Zamiejscowego Wydziału Karnego z siedzibą w Policach oraz XI Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Policach – czytamy w piśmie.

Strażacy z Trzebieży zwyciężyli w akcji #SzczepimySię z OSP

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży zwyciężyli w akcji szczepień #SzczepimySię z OSP.

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży

Trzebieżanie utrzymali pierwszą pozycję w rankingu i tym samym wygrali milion złotych, dzięki któremu będą mogli zakupić łódź ratunkową oraz karetkę pogotowia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokazała wizualizację Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad opublikowała wizualizację przebiegu Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina, nazywanego też Zachodnią Obwodnicą Szczecina. Przypomnijmy, że kilka dni temu ministerstwo infrastruktury zatwierdziło finansowanie opracowania projektu budowlanego tej inwestycji.

Plan Orientacyjny - Tunel

Na wizualizacji przedstawiono przebieg całej trasy wraz z poszczególnymi węzłami, miejscami obsługi pasażerów. Zaprezentowano również, jak mniej więcej ma wyglądać tunel.

#zobacz także