reklama
reklama

Trwa usuwanie ocieplenia z przestrzeni międzydachowej i zabezpieczanie dachu przed załamaniem pogody

W dalszym ciągu trwają prace na dachu budynku mieszkalnego mieszczącego się przy ul. 1 Maja w Policach. Aktualnie strażacy wyciągają tworzywo służące do ocieplania z przestrzeni międzydachowej, a następnie już na dachu dogaszają zarzewie ognia, tak aby nie zalewać kolejnych mieszkań.

Trwa zabezpieczanie dachu przed burzą

Po zakończeniu akcji gaśniczej Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” przystąpi do załatania powstania dziur, które trzeba było wyciąć, aby dostać się do zarzewia ognia.

Przed nami załamanie pogody. Jest ostrzeżenie synoptyków

Przed nami załamanie pogody. W piątkowy wieczór zacznie mocniej wiać - synoptycy ostrzegają przed porywami wiatru sięgającymi do 90 km/h.

Dzień dziecka

Średnia prędkość wiatru ma wynieść 40 km/h. Ostrzeżenie jest ważne od północy z piątku na sobotę do godz. 10:00 w sobotę. Obejmuje dziewięć powiatów województwa zachodniopomorskiego: choszczeński, goleniowski, gryfiński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki i Szczecin. Mocniej wiać będzie również w innych częściach regionu.

W nocnym pożarze spłonęły dwa samochody i motocykl! Straty szacowane na 100 tysięcy złotych

Tuż przed godziną 2.00 w nocy wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru garaży w miejscowości Grzepnica w gminie Dobra.

światła wozu strażackiego

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej, trzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz strażaków ochotników z Ochotniczych Straży Pożarnych z Wołczkowa, oraz Dobrej.

Powiat Policki przystąpi do realizacji programu przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród dzieci

Powiat Policki przystąpi do realizacji programu przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat uczęszczających do szkół podstawowych w Powiecie Polickim.

problem otyłości wśród dzieci

Umowę parafowali starosta policki Andrzej Bednarek, członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego z siedzibą w Szczecinie dr n. med. Konrad Jarosz.

Strażacy wpuścili pianę w przestrzeń międzydachową budynku przy ul. 1 Maja w Policach

Strażacy biorący udział w akcji gaśniczej na dachu budynku mieszkalnego przy ul. 1 Maja w Policach wycięli już w pięciu miejscach fragmenty dachu, dostając się tym samym do przestrzeni międzydachowej.

piana na dachu budynku

Wpuszczona została piana gaśnicza, której celem jest ugaszenie źródła pożaru znajdującego się pod ociepleniem dachu.

Gmina Dobra ponownie na pierwszym miejscu w rankingu finansowym jednostek samorządu terytorialnego

Gmina Dobra ponownie zajęła pierwsze miejsce wśród 47 gmin wiejskich województwa zachodniopomorskiego w rankingu finansowym jednostek samorządu terytorialnego. Raport uwzględniający wskaźniki z 2021 roku przygotowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Jej celem jest przedstawienie, jak poszczególne samorządy zarządzają finansami.

Budynek Urzęgu Gminy Dobra

Po raz piąty Regionalna Izba Obrachunkowa opublikowała zestawienie na temat sytuacji finansowej gmin, powiatów i samorządu województwa. W tegorocznym zestawieniu znalazły się dane za rok 2021.

ogłoszenie społeczne

#zobacz także