Powracający problem zapadającej się drogi powiatowej

Od kilku miesięcy regularnie w centrum Warzymic zapada się główna jezdnia oraz okoliczne chodniki. To prawdopodobnie efekt wadliwie wykonanej kanalizacji deszczowej podczas generalnego remontu, który miał miejsce w 2013 roku.

Właściciel drogi oraz wykonawca chcą kolejny raz nakładać łaty bitumiczne. Pytanie tylko, czy za miesiąc nie będą musieli robić tego po raz kolejny?

Inicjatorki akcji „Police szyją dla Australii” zapraszają na kolejne wspólne szycie

W niedzielę, 9 lutego w godzinach od 10.00 do 18.00 w siedzibie Rady Osiedla nr 2 mieszczącej się przy ul. Konopnickiej w Policach odbędzie się drugie wspólne szycie dla poszkodowanych zwierząt w australijskich pożarach.

– Zapraszamy ze swoimi maszynami do szycia, jeśli posiadacie materiały z flaneli lub 100% bawełny to weźcie je ze sobą – informują inicjatorki akcji „Police szyją dla Australii”.

Dostał sms kliknął w link i stracił ponad 13 tysięcy złotych!

Miał zapłacić 1,60 zł za wcześniej zamówioną paczkę, a stracił z konta ponad 13 tysięcy złotych.

– Mieszkaniec powiatu polickiego otrzymał sms-a z informacją o uiszczeniu opłaty za zamówioną wcześniej paczkę w wysokości 1,60 złotego. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej. Po kliknięciu na niego mężczyzna został przekierowany na fałszywą stronę, przez co stracił z konta ponad 13 tysięcy złotych – tłumaczy Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Znaleziony wczoraj niewybuch jutro ma opuścić Zakłady Chemiczne w Policach

Odnaleziony wczoraj po godzinie 16.00 niewybuch na terenie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police jutro około godziny 11.00 ma zostać podjęty i zabezpieczony przez saperów.

To już trzecia w ostatnim czasie bomba z czasów II wojny światowej odnaleziona na terenie, na którym wybudowana zostanie instalacja do produkcji polimerów.

Ukradł puszkę z pieniądzmi na leczenie chorego Bruna!

Mieszkańcy gminy Dobra wspierają akcję zbierania środków na leczenie 1,5-letniego Bruna, mieszkańca gminy Dobra zmagającego się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować, niezbędna jest operacja w USA, której koszt przekracza możliwości finansowe jego rodziców.

Oprócz organizowanych przez siebie zbiórek przy okazji różnego rodzaju wydarzeń w zaprzyjaźnionych sklepach ustawiają puszki, do których można wrzucać pieniądze.

Kolejny niewybuch odnaleziony na terenie Grupy Azoty Police

Na kolejną bombę natrafiono podczas prac ziemnych na terenie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Niewybuch znaleziono na terenie, na którym powstanie instalacja do produkcji polipropylenu. To już trzecia bomba lotnicza z czasów II wojny światowej odnaleziona na tym terenie.

Gmina Nowe Warpno zorganizuje transport publiczny?!

Radni Rady Miejskiej w Nowym Warpnie podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Nowym Warpnie głosować będą nad uchwałą, na mocy której wyrażą zgodę na zawarcie Gminę Nowe Warpno, jako organizatora publicznego transportu zbiorowego, umowy z operatorem o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

– Obecnie gmina nie jest w rozumieniu przepisów prawa organizatorem publicznego transportu zbiorowego i aby to zmienić, należy podpisać umowę z operatorem świadczącym usługi – czytamy w uzasadnieniu uchwały.