Menu
reklama:
reklama:

Samorządowcy z Polic wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska

  • Gracjan Broda

Samorządowcy z Polic wzięli udział w ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który został zamordowany podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

Udział w uroczystościach pogrzebowych wzięli m.in. burmistrz Polic Władysław Diakun oraz wicestarosta Powiatu Polickiego Joanna Napiwodzka.

Czytaj więcej: Samorządowcy z Polic wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska

Gminy Powiatu Polickiego w geście solidarności z Gdańskiem

  • Gracjan Broda

W sobotę, 19 stycznia o godzinie 12.00 w Bazylice Mariackiej odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska zamordowanego podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

Udział w uroczystościach pogrzebowych weźmie udział burmistrz Polic Władysław Diakun, natomiast przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz pod pomnikiem Jana Pawła II w Policach zapali symboliczny znicz.

Czytaj więcej: Gminy Powiatu Polickiego w geście solidarności z Gdańskiem

Policja zatrzymała kilkanaście osób za nawoływanie do agresji w sieci

  • Gracjan Broda

Policja w całym kraju wzięła pod lupę publikowane na różnego rodzaju stronach treści mające charakter nawoływania do agresji, a w skrajnych przypadkach nawet do zabójstw. Jest to efekt działań, które zostały wszczęte po tym, jak w Gdańsku podczas niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie śmiertelnie raniony został prezydent tego miasta Paweł Adamowicz.

Jak informuje ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, w ramach tych czynności zostało zatrzymanych już kilkanaście osób. Wśród nich jest młody mężczyzna, który na jednym z portali społecznościowych groził śmiercią prezydentowi Szczecina Piotrowi Krzystkowi.

Czytaj więcej: Policja zatrzymała kilkanaście osób za nawoływanie do agresji w sieci

We wszystkich szkołach na terenie gminy Dobra odwołano zajęcia

  • Gracjan Broda

We wszystkich szkołach w gminie Dobra odwołano lekcje. Powód? Nauczyciele rozpoczęli protest idąc na zwolnienia lekarskie. Odwołane zostały zajęcia w Mierzynie, Bezrzeczu, Rzędzinach, Dołujach i Dobrej.

W szkołach zorganizowane zostały zajęcia opiekuńcze, wynikające z planów lekcji poszczególnych klas. Odwołane są natomiast wszystkie zajęcia dydaktyczne.

Czytaj więcej: We wszystkich szkołach na terenie gminy Dobra odwołano zajęcia

Wszyscy możemy pomóc Kasi i jej rodzinie

  • Gracjan Broda

20 tysięcy złotych — tyle potrzeba, aby warunki bytowe rodziny 35-letniej Kasi Konarskiej, mieszkającej w Policach niepełnosprawnej matki trojga dzieci, mogły ulec znaczącej poprawie.

Obecnie wraz z partnerem mieszka w 32-metrowym mieszkaniu komunalnym. Pojawiła się ostatnio jednak możliwość przeniesienia się do znacznie większego lokalu mieszkaniowego, bo o powierzchni 76 metrów kwadratowych, które jednak aktualnie nie posiada instalacji ogrzewania.

Czytaj więcej: Wszyscy możemy pomóc Kasi i jej rodzinie

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją