reklama

reklama
reklama
reklama

1 900 paczek trafi do Polaków mieszkających na kresach

Kilkudziesięciu wolontariuszy Fundacji Polskich Wartości spakowało dziś około 23 ton darów, które trafią do naszych rodaków na Litwie i Łotwie.

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

na zdjęciu: Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

„Paczkę dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2022” po raz kolejny wsparła m.in. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Powiat Policki.

Impreza Mikołajkowa w Tanowie. Ponad 200 dzieci otrzymało paczki od Świętego Mikołaja

W sobotnie popołudnie w świetlicy Strażacko-Wiejskiej w Tanowie odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci z sołectwa Tanowo zorganizowana przez Radę Sołecką.

Impreza Mikołajkowa w Tanowie

na zdjęciu: Każde dziecko miało okazję zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem

Ponad 200 dzieci otrzymało paczki od Świętego Mikołaja, który specjalnie z tej okazji zawitał do świetlicy w Tanowie. Każde z nich mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W Policach uruchomiono trzy punkty wymiany ciepła

Bezpłatny Punkt "wymiany dobrego ciepła" zainaugurowany przed rokiem z inicjatywy powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach powrócił.

Punkt Wymiany Dobrego Ciepła

na zdjęciu: Inicjatorami akcji są lokalni politycy PO oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach

– W tym roku uruchomiliśmy trzy punkty na terenie Polic. Pierwszy na parkingu przy polickim ryneczku, drugi na deptaku przy ul. Zamenhofa i trzeci na parkingu przy kompleksie sportowym przy ul. Piaskowej 97 – mówi Janusz Szwyd, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Policach.

Marzenia zamknięte w bombkach! Wyjątkowa akcja świąteczna w Niekłończycy

We wtorek, 6 grudnia w Niekłończycy ustawiona zostanie niezwykła choinka, na której zawiśnie 60 specjalnych bombek.

dodatek elektryczny

na zdjęciu: świąteczna bombka na choince

– Symbolicznych bombek będzie 60. Na kartce wewnątrz każdej bombki będą spisane potrzeby, marzenia osób mieszkających w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Policach oraz grupy kobiet z dziećmi – uchodźców wojennych z Ukrainy. Wszyscy dookoła ubierają choinki, a nam zależy na tym, aby wszystkie bombki zniknęły z naszego drzewka – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy.

Można już składać wnioski na dodatek elektryczny dla gospodarstw domowych

Od 1 grudnia można składać wnioski na dodatek elektryczny dla gospodarstw domowych.

dodatek elektryczny

na zdjęciu: grafika Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Wsparcie w postaci dodatku elektrycznego otrzymają osoby ogrzewające nieruchomości pompami ciepła, piecami akumulacyjnymi czy bojlerami.

Blisko 55 mln złotych na projekt Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Podpisano umowy z wykonawcami

Umowy na zaprojektowanie obu odcinków Zachodniej Obwodnicy Szczecina są już podpisane. Ich łączna wartość opiewa na blisko 55 milionów złotych.

mapa planowanej obwodnicy

na zdjęciu: mapa planowanej obwodnicy

Pierwszy odcinek - między Kołbaskowem a Policami - zaprojektuje konsorcjum firm TPF i Databout za 14,94 miliona złotych. Z kolei projekt obwodnicy między Policami a Goleniowem (wraz z tunelem pod Odrą) będzie kosztował 39,8 miliona złotych i wykona go firma Voessing Polska.

Linia Samorządowa bezpłatna, ale bez uwzględnienia uwag pasażerów

Gmina Police mimo uzyskanego dofinansowania ze środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych nie przychyliła się do wniosków złożonych przez radnych Echausta i Kajkowskiego, sołtysów oraz samych mieszkańców w sprawie funkcjonowania Linii Samorządowej.

autobus Linii Samorządowej

na zdjęciu: autobus Linii Samorządowej

– Uzyskaliśmy szczegółową listę uwag od podróżnych i mogę powiedzieć, że zaczęło się jak nigdy, a skończyło się jak zawsze, bo na początku było bardzo obiecujące spotkanie, wymiana argumentów i przekazywanie potrzeb – powiedział Artur Echaust podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Policach.

Radni jednogłośnie znieśli opłaty od posiadania psów w gminie Police

Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach radni procedowali projekt uchwały w sprawie uchylenia opłaty od posiadania psów.

pies rasy Cavalier King Charles Spaniel

na zdjęciu: pies rasy Cavalier King Charles Spaniel

Wnioskodawcami projektu uchwały byli radni: Grzegorz Ufniarz, Artur Echaust, Sławomir Kajkowski, Krystian Kowalewski i Kamil Olszewski.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.