Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

[TYLKO U NAS] Kolejna osoba zaatakowana przez dziki w Pilchowie! Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie

Powracamy do tematu grasujących dzików na terenie sołectwa Pilchowo w gminie Police. Dziś otrzymaliśmy kolejną informację od jednej z mieszkanek o ataku dzikiego zwierzęcia.

ulica Szpilkowa w Pilchowie

na zdjęciu: ulica Szpilkowa w Pilchowie jednym z chętnie odwiedzanych miejsc przez dziki

– W poniedziałek, kilka minut po godzinie 18.30 mojego męża, który przebywał na ul. Olchowej na spacerze z psem, zaatakowały dziki. Na szczęście wspólnie z sąsiadami, którzy usłyszeli hałas, udało się je przegonić. – mówi pani Marta, mieszkanka Pilchowa.

Ulicą Piłsudskiego w Policach pojedziemy ruchem wahadłowym! I to już w tym tygodniu

Od środy 22 marca na ulicy Piłsudskiego w Policach obowiązywać będzie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Ma to oczywiście związek z budową ronda na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i wejściem w kolejny etap inwestycji.

Budowa ronda na ul. Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: budowa ronda przy ul. Piłsudskiego w Policach

– Utrudnienia będą trwały aż do grudnia, przy czym w październiku nastąpi zmiana ograniczeń – informuje Wydział Techniczno-Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Policach.

Strażacy z Dobrej i Wołczkowa gasili pożar traw na poligonie wojskowym

W sobotnie popołudnie strażacy ochotnicy z Dobrej oraz Wołczkowa brali udział w gaszeniu traw na terenie poligonu wojskowego w okolicy miejscowości Wołczkowo.

Pożar traw w okolicy Wołczkowa

na zdjęciu: pożar zauważono w godzinach popołudniowych

– Pożar na poligonie wojskowym został zauważony około godziny 16.30. – poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie.

Powitali wiosnę na trzebieskiej plaży

Dziś na trzebieskiej plaży przy ul. Spacerowej odbyło się wydarzenie z okazji powitania wiosny, które zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach, Stowarzyszenie Ekologiczne „Łarpia” oraz Stowarzyszenie Byłych Pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Powitali wiosnę na trzebieskiej plaży

na zdjęciu: zgodnie z tradycją w Trzebieży odbyło się powitanie wiosny

A skoro powitanie wiosny to nie mogło zabraknąć konkursu na najciekawszą i najbardziej kolorową Marzannę wykonaną przez uczestników oraz pierwsza wiosenna kąpiel w Zalewie Szczecińskim w wykonaniu polickich morsów.

Ekipa techniczna wciąż prowadzi prace przy uszkodzonym rurociągu

W poniedziałek, 13 marca doszło do uszkodzenia jednego z fragmentów rurociągu nad ul. Jasienicką w Policach, co spowodowało zablokowanie drogi w obu kierunkach na kilkanaście godzin.

Ekipa techniczna prowadzi dalsze prace przy uszkodzonym rurociągu

na zdjęciu: ekipa techniczna prowadzi dalsze prace przy uszkodzonym rurociągu

Mimo iż ruch przywrócony został następnego dnia w godzinach porannych, to nie zakończyły się prace związane z naprawą fragmentu rurociągu.

Pożar w mieszkaniu przy ul. Grzybowej w Policach. Na miejscu trzy zastępy straży pożarnej

Po godzinie 18.00 doszło do pożaru w jednym z mieszkań przy ul. Grzybowej w Policach. Ogień w mieszkaniu zauważyła kobieta jadąca samochodem i wezwała na miejsce zdarzenia straż pożarną.

Pożar przy ul. Grzybowej w Policach

na zdjęciu: Komenda Powiatowa Policji w Policach

– Jadąc samochodem w kierunku ronda, zauważyłam w jednym z mieszkań na piętrze słup ognia. – mówi kobieta, która wezwała straż pożarną.

Mężczyzna dokonał kradzieży i jest poszukiwany! Policja opublikowała jego wizerunek

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa, do którego doszło na ul. Przyjaźni w Policach 22 listopada ubiegłego roku.

Komenda Powiatowa Policji w Policach

na zdjęciu: Komenda Powiatowa Policji w Policach

– Sprawca dokonał włamania do pojemnika na małe elektroodpady. – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

[TYLKO U NAS] Dziki zaatakowały mieszkankę Pilchowa!

Wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Pilchowo dziki zaatakowały wracającą do domu kobietę. Zdarzenie było o tyle niebezpieczne, że skończyło się uszkodzeniem łydki, mocnymi stłuczeniami oraz okaleczeniami i obowiązkową wizytą na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dziki zaatakowały mieszkankę Pilchowa

na zdjęciu: atak dzików skończył się uszkodzeniem łydki i mocnymi stłuczeniami

– Wczoraj po godzinie 20.00 wracając do domu, zostałam zaatakowana przez dwa dziki. – mówi p. Katarzyna, mieszkanka Pilchowa.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.