reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W Urzędzie Miejskim w Policach można już zastrzec numer PESEL

W Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Policach można już zastrzec numer PESEL w państwowym rejestrze.

W Urzędzie Miejskim w Policach można już zastrzec numer PESEL

na zdjęciu: budynek Urzędu Miejskiego w Policach

– Ma to zapobiegać braniu kredytów na cudze dane, ale też innym rodzajom przestępstw i wyłudzeń – mówi Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Rażący brak segregacji odpadów! Gmina zapowiada dodatkowe kontrole

Firma Papirus-Recykling przekazała do Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji Urzędu Gminy Dobra informację wraz z dokumentacją zdjęciową obrazującą poziom segregacji odpadów zebranych z terenu Gminy Dobra w dniach od 6 do 10 listopada.

rażący brak segregacji odpadów

na zdjęciu: w workach znajdowały się również odpady zmieszane

– W workach przeznaczonych na zbieranie papieru, opakowań tekturowych, książek, gazet zostały ujawnione odpady zmieszane. Zdjęcia przedstawiają nie błędy w segregacji, ale jej rażący brak – podkreśla Anna Budzyńska, kierownik Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji Urzędu Gminy Dobra.

Projekt podwyżki stawek za gospodarowanie odpadami zdjęty z porządku obrad Sesji Rady Miejskiej

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach, jej przewodniczący Andrzej Rogowski złożył formalny wniosek w sprawie zdjęcia z porządku obrad punktu dotyczącego wyboru metody oraz wysokości stawki za gospodarowanie odpadami.

gospodarka odpadami

na zdjęciu: śmieciarka firmy Trans-Net

Za zdjęciem punktu z porządku obrad głosowało 19 radnych, przeciwnie byli jedynie radni niezależni Artur Echaust oraz Sławomir Kajkowski. W opinii wspomnianych radnych lepiej było procedować uchwałę i zagłosować przeciwko nowym stawkom proponowanym przez burmistrza Polic.

Nowa lokalizacja kasy Urzędu Gminy Dobra

Urząd Gminy w Dobrej informuje, że z dniem 4 grudnia kasa Urzędu zostaje przeniesiona do nowego pomieszczenia w budynku znajdującego się przy ul. Granicznej 24a.

nowa lokalizacja kasy Urzędu Gminy Dobra

na zdjęciu: nowa lokalizacja kasy Urzędu Gminy Dobra

Do pomieszczenia nowej kasy prowadzić będzie to samo wejście co do Referatu ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy oraz Wydziału Podatków.

Zakończyło się składanie wniosków do Polickiego Budżetu Obywatelskiego

Zakończyło się składanie wniosków do Polickiego Budżetu Obywatelskiego.

W lesie zaginął 70-letni mężczyzna

na zdjęciu: widok na skrzyżowanie ulic Piaskowej i Grzybowej w Policach

Teraz do 15 grudnia potrwa weryfikowanie wniosków pod względem formalnym oraz ich opiniowanie. Do 15 grudnia poznamy listę projektów, które poddane zostaną pod głosowanie mieszkańców.

Wyrzucali śmieci do kontenera i palili! Zostali ukarani łącznie 4 mandatami

Straż Gminna w Dobrej otrzymała zgłoszenie od jednego z zaniepokojonych mieszkańców, dotyczące prawdopodobnego spalanie odpadów w okolicy jednej z nieruchomości, na której terenie prowadzona była działalność gospodarcza.

W lesie zaginął 70-letni mężczyzna

na zdjęciu: śmieci trafiały do kontenera, a następnie były palone

Pod wskazany adres wysłano ekopatrol, którego zadaniem było sprawdzenie doniesienia.

Poszedł do lasu na grzyby i zaginął! Służby odnalazły 70-latka

Wybrał się na grzyby i zgubił się w lesie. Mowa o 70-letnim mieszkańcu Szczecina, który w trakcie poniedziałkowego grzybobrania, po kilku godzinach nie był w stanie określić swojego położenia.

W lesie zaginął 70-letni mężczyzna

na zdjęciu: mężczyzny szukała policja, strażnicy leśni oraz strażacy

– Na szczęście dzięki ogromnemu zaangażowaniu służb mężczyzna został w porę odnaleziony – mówi Anna Kaźmierczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Gra Miejska „Śladami Jana z Polic”

Miejski Ośrodek Kultury w Policach w ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Policach zorganizował w minioną niedzielę grę miejską „Śladami Jana z Polic”.

Gra Miejska Śladami Jana z Polic

na zdjęciu: uczestnicy gry miejskiej mieli do rozwiązania rozmaite zagadki

Gra miejska upamiętniała osobą Jana Matury, wieloletniego pracownika Szkoły Podstawowej w Tanowie oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, badacza dziejów Polic oraz regionu, a także miłośnika Ziemi Polickiej.

Samorządowcy złożyli kwiaty pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Solidarności

Przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Polickiego oraz Gminy Police w sobotę, 11 listopada złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Policach.

Samorządowcy złożyli kwiaty pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Solidarności

na zdjęciu: samorządowcy złożyli kwiaty pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Samorząd gminny reprezentowali burmistrz Polic Władysław Diakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Ilona Bednarek oraz radni Zofia Hlek, Ewa Ignaczak, a także Damian Walczak.

Gmina Police musi emitować obligacje komunalne! W przeciwnym razie straci ponad 15 milionów złotych dofinansowania

Gmina Police poinformowała o konieczności emisji obligacji komunalnych krótkoterminowych na kwotę 15 milionów złotych.

Emisja Obligacji Komunalnych

na zdjęciu: (od lewej) burmistrz Polic Władysław Diakun, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach Aneta Soprych-Kuśnierz, zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański

Do końca grudnia Gmina Police musi uregulować wszystkie płatności związane z realizacją dwóch inwestycji związanych z infrastrukturą drogową na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Przypomnijmy, że całkowity koszt realizacji inwestycji przy ul. Piłsudskiego oraz Siedleckiej w Policach to blisko 45 milionów złotych.

Od czwartku pływalnia Zespołu Szkół dostępna za darmo

Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach poinformował, że w dniach od 9 listopada do 31 grudnia br. można korzystać bezpłatnie z pływalni.

pływalnia Zespołu Szkół w Policach

na zdjęciu: pływalnia Zespołu Szkół w Policach

Bezpłatny wstęp na pływalnię Zespołu Szkół mają osoby indywidualne.

Znaleziono pendrive z danymi osobowymi 350 osób [sprostowanie]

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Policach poinformowała, że w ostatnim czasie odnaleziono poza terenem Stacji pendrive zawierający m.in. dane pochodzące z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Policach.

pendrive

na zdjęciu: nośnik danych

O zdarzeniu poinformowano Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Koreańska firma Hyundai Engineering przekazała na rzecz Zespołu Szkół w Policach 200 tysięcy złotych

Firma Hyundai Engineering przekazała 200 tysięcy złotych darowizny na potrzeby edukacji i rozwoju uczniów Technikum Technologii Chemicznej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

cmentarz komunalny w Policach

na zdjęciu: koreańska firma Hyundai Engineering przekazała na rzecz Zespołu Szkół w Policach 200 tysięcy złotych

Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele koreańskiej firmy – dyrektor projektu CHOI Hun Ji, menedżer ds. Administracji CHOI Jung Pil oraz członek zarządu Hyundai Engineering Polska Andrzej Szydło, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach – starosta policki Andrzej Bednarek oraz członek zarządu Beata Chmielewska.

Wszystkich Świętych: Policzanie odwiedzali groby swoich bliskich

Mimo iż chłodna to słoneczna pogoda sprawiła, że policzanie tłumnie odwiedzali groby swoich bliskich. Chodź, jak przyznają przycmentarni sprzedawcy kwiatów i zniczy osób jest mniej niż przed rokiem.

cmentarz komunalny w Policach

na zdjęciu: cmentarz komunalny w Policach

Również mniej zniczy można zaobserwować pod krzyżem poświęconym wszystkim, którzy spoczywają na polickim cmentarzu, ale nie mają tu swojego grobu, nie mieli pogrzebu.

Rondo w Wołczkowie będzie nosiło imię Psa Ratownika

Decyzją radnych Rady Gminy Dobra rondo w Wołczkowie będzie nosić nazwę „Rondo Psa Ratownika”. Za przyjęciem stosownej uchwały zagłosowało 19 radnych, dwoje wstrzymało się od głosu.

cmentarz komunalny w Dobrej

na zdjęciu: rondo w Wołczkowie im. Psa Ratownika

O nadania nazwy rondu wnioskowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie, która chciała w ten sposób upamiętnić pracę psów ratowniczych, które wykorzystywane są m.in. do poszukiwania osób zaginionych. Wcześniej pozytywną opinię w sprawie nadania imienia rondu w Wołczkowie wyraziła rada sołecka.

Z ulicy Kamiennej w Policach uprzątnięto wszystkie nielegalne odpady! Wywieziono ponad 59 tysięcy ton

Ponad 59 tysięcy ton odpadów zostało uprzątniętych z terenu przy ul. Kamiennej po byłej firmie Ecorama. To o około 11 tysięcy ton więcej niż pierwotnie zakładano.

teren przy ul. Kamiennej w Policach

na zdjęciu: teren przy ul. Kamiennej w Policach

– Mamy już koniec pierwszego etapu inwestycji, czego efektem jest czysty plac – powiedział starosta policki Andrzej Bednarek.

Wyższe wpływy z podatków od nieruchomości. Radni podjęli decyzję

Radni Rady Miejskiej w Policach przegłosowali 15% podwyżkę podatku od nieruchomości. Za podjęciem stosownej uchwały głosowało 10 radnych, 8 było przeciw, natomiast troje wstrzymało się od głosu.

zastępca burmistrza Polic Maciej Greinert

na zdjęciu: zastępca burmistrza Polic Maciej Greinert

Przegłosowana podwyżka podatku od nieruchomości sprawi, że w stosunku do planowanych dochodów w roku bieżącym, Gmina Police w 2024 roku uzyska większe wpływy z tytułu podatku od nieruchomości o około 17,51%, co daje ponad 10,5 miliona złotych.

Zachowajcie ostrożność i czujność na cmentarzu! Grasują kieszonkowcy

Przyłączamy się do apeli policji o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy oraz na terenie samych nekropolii. Nie pozostawiajcie swoich rzeczy bez opieki, gdyż na taką właśnie okazję czekają grasujący kieszonkowcy.

cmentarz komunalny w Dobrej

na zdjęciu: cmentarz komunalny w Dobrej

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy, biżuterii oraz dokumentów z wyjątkiem tylko tych niezbędnych.

Wystartował Budżet Obywatelski Gminy Dobra

Mieszkańcy Gminy Dobra mogą już składać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych mieszkańcy mają do dyspozycji kwotę miliona złotych.

łódź ratownicza SAR

na zdjęciu: teren rekreacyjno-sportowy w Bezrzeczu

Z kwoty Budżetu Obywatelskiego środki w wysokości 940 tysięcy złotych przeznaczone zostaną na realizację projektów o charakterze inwestycyjnym. Na realizację projektów o charakterze nieinwestycyjnym przeznaczono kwotę 60 tysięcy złotych.

Łódź zatonęła na wodach Zalewu Szczecińskiego! Ratownicy SAR uratowali obywatela Niemiec

W czwartek, 19 października o godzinie 20:18 inspektor operacyjny w Morskim Pomocniczym Centrum Koordynacyjnym w Świnoujściu odebrał zgłoszenie od Państwowej Straży Pożarnej z Polic o łodzi z awarią silnika, która znajduje się na wodach Zalewu Szczecińskiego w rejonie Nowego Warpna.

łódź ratownicza SAR

na zdjęciu: łódź ratownicza SAR

Na jej pokładzie znajdował się obywatel niemiecki, który z relacji przekazanej przez strażaków był mocno spanikowany. Na pomoc poszkodowanemu wypłynęła załoga statku ratowniczego Monsun z Trzebieży.

Helikopter LPR blokuje drogę między Lubieszynem a Mierzynem

Na drodze krajowej nr 10 między Lubieszynem a Mierzynem, na wysokości ulicy Bławatkowej w Dołujach wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

helikopter LPR

na zdjęciu: helikopter LPR

Jak się okazało, lądowanie helikoptera związane było z podjęciem pacjenta, który miał zostać przetransportowany do szpitala w Szczecinie.

Cezary Arciszewski wybrany przewodniczącym Rady Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie

Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, prezes Zarządu i dyrektor Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Policach Cezary Arciszewski, został wybrany na przewodniczącego Rady Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Cezary Arciszewski

na zdjęciu: Cezary Arciszewski

Decyzja o wyborze Cezarego Arciszewskiego na przewodniczącego Rady Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie zapadła na posiedzeniu w dniu 24 października br.

Młodzi artyści otrzymali stypendia artystyczna. Specjalna nagroda dla Lessa R. Hodunia

W czwartek, 26 października w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie, podczas którego burmistrz Polic Władysław Diakun wręczył siedemnastu młodym artystom stypendia artystyczne.

stypenda artystyczne

na zdjęciu: burmistrz Polic Władysław Diakun wręczający stypendium

Wśród nich znaleźli się przedstawiciele m.in. baletu, śpiewu, recytacji oraz tańca nowoczesnego.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.