reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Dron obserwował kierowców. Wystawiono 14 mandatów karnych

12 kierowców zostało w środę przyłapanych przez policjantów na wykroczeniach drogowych na drodze wojewódzkiej nr 115, łączącej Szczecin z Dobieszczynem. Wszystko dzięki użyciu specjalnie przygotowanego drona, który w ramach akcji "Bezpieczna droga nr 115" obserwował ruch uliczny.

Akcję przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Policach.

Dobra: akcja saperów bez zakłóceń. Wywieziono aż 4 niewybuchy

Nie jeden, a aż cztery niewybuchy - 250-kilogramową bombę lotniczą oraz trzy mniejsze pociski zapalające - zostały wywiezione w czwartek przez saperów z terenu budowy przy ul. Biedronki w Dobrej. Akcja, podczas której ewakuowano mieszkańców zagrożonego ewentualnym wybuchem rejonu, przebiegła bez zakłoceń.

- Za duże zaangażowanie w zabezpieczenie całej operacji podjęcia niewybuchu składam przede wszystkim podziękowania Patrolowi Rozminowania z 5 pułku inżynieryjnego, funkcjonariuszom Komendy Policji w Mierzynie, Straży Gminnej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, pracownikom Urzędu Gminy, którzy brali udział z zabezpieczeniu tego przedsięwzięcia oraz mieszkańcom, którzy wykazali się dużym zrozumieniem dla całej sytuacji i współpracą - powiedziała wójt gminy Dobra Teresa Dera.

Powołano nowego zastępcę komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej

Dotychczasowy oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach mł. bryg. Piotr Tuzimek został mianowany zastępcą komendanta powiatowej jednostki. Oficjalnego powołania dokonał komendant wojewódzki PSP w Szczecinie st. bryg. mgr inż. Jarosław Tomczyk

Piotr Tuzimek został powołany na zastępcę komendanta z dniem 21 kwietnia. Oprócz komendanta wojewódzkiego obecni byli również jego zastępcy oraz komendant powiatowy PSP w Policach st. kpt. Piotra Maciejczyka.

Od poniedziałku otwierają się salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody

Od 26 kwietnia ponownie otwarte zostaną salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Przypomnijmy, że punkty te pozostają zamknięte od 27 marca.

O otwarciu salonów urody, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych poinformował dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ponad 14 litrów krwi zebrano dla Dawida Bałoniaka

32 osoby wzięły udział w dzisiejszym poborze krwi, który odbył się pod biurowcem głównym Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police.

Policcy krwiodawcy dzisiejszy pobór zadedykowali Dawidowi Bałoniakowi z Maszewa, u którego pod koniec ubiegłego roku zdiagnozowano ostrą białaczką szpiku. Najprawdopodobniej jedynym ratunkiem dla Dawida będzie bliźniak genetyczny i przeszczep szpiku.

Od poniedziałku mniejsze obostrzenia w części województw

W części województw - w tym w Zachodniopomorskiem - rząd zdecydował o zniesieniu części obostrzeń. O szczegółach poinformował podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Luzowanie obostrzeń dotyczy 11 województw - tam od najbliższego poniedziałku przywrócone zostanie hybrydowe nauczanie w klasach I-III oraz otwarte zostaną salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. W pozostałych pięciu - tj. w województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim - przedłużone zostają wszystkie obowiązujące restrykcje.

Mężczyzna spadł dachu i z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Dziś po godzinie 12.00 w Nowym Warpnie doszło do wypadku w jednym z budynków mieszczących się przy ul. Wojska Polskiego.

– Podczas kontroli przewodów kominowych prowadzonych na dachu budynku mieszkalnego, doszło do wypadku, w wyniku którego z wysokości 3,5 metra spadł kominiarz – mówi Piotr Tuzimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.