Dwa fordy zderzyły się w Siedlicach

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek (18 lipca) po południu w Siedlicach. Poruszający się z nadmierną prędkością od strony Szczecina Ford C-Max na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadącego Forda Fiestę.

- Wśród pasażerów jadących C-Maxem znajdowało się dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi – mówi sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Podejrzani o podpalenie promenady zostaną w areszcie na kolejne 3 miesiące

Kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie podejrzani o podpalenie promenady w Trzebieży Daniel S. i Dawid M. Sąd przychylił się do wniosku, który złożyła w tej sprawie prokuratura.

Podejrzani o celowe podpalenie jednej z głównych atrakcji Trzebieży nie wyjdą z aresztu do 20 października. Aktualnie zbierany jest materiał dowodowy, który zostanie przedstawiony w sądzie.

Za tydzień poważne zmiany tras autobusów w Policach

Trasy 12 linii autobusów komunikacji miejskiej ulegną zmianie w związku z rozpoczynającą się 22 lipca przebudową pętli na placu Chrobrego w Policach. Funkcję węzła przesiadkowego przejmie przystanek Police Kołłątaja.

Zmiany obejmą linie: 101, 102, 103, 106, 111, 524, 526, a także Linię Samorządową, Linię Plażową, Linię Działkową. Od 2 września po zmienionych trasach pojadą również linii 109 i 110.

RIO stwierdziła nieważność części uchwały Rady Gminy Dobra

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie stwierdziła nieważność części uchwały podjętej przez radnych gminy Dobra z dnia 30 maja br. w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki opłaty za pojemnik, po tym, jak uchwałę zaskarżyło siedmiu radnych opozycyjnych.

W opinii RIO dodatkowa stawka opłaty za zużycie wody bezpowrotnie zużytej, nie znajduje oparcia w obowiązującej ustawie (o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – przyp. red.), a także powoduje różnicowanie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi poprzez nałożenie na część mieszkańców dodatkowej stawki opłaty w sposób niezgodny z ww. ustawą.

Za dwa tygodnie rusza przebudowa pl. Chrobrego w Policach

Modernizacja pętli autobusowej na pl. Chrobrego w Policach ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu – początek prac zaplanowany został na 22 lipca.

W związku z tym przez ponad trzy miesiące będzie nieczynny przystanek Police Rynek, co spowoduje znaczące zmiany w kursowaniu autobusów linii 101, 102, 103, 106, 524, 526, a także Linii Samorządowej, Linii Działkowej oraz Linii Plażowej. Od września zmiany obejmą także zawieszone na czas wakacji linie: 109, 110 i 111.

CBA zatrzymało 6 osób w związku z nieprawidłowościami

Ponad 2 miliony złotych Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA mogły stracić przez nieprawidłowości finansowe w działalności fundacji All Sports Promotions, która występowała w imieniu sponsorowanego przez policką spółkę klubu AZS Koszalin S.A.

We wtorek, 9 lipca, zatrzymano w tej sprawie sześć osób, w tym m.in. żołnierza Wojska Polskiego - w akcji oprócz funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego brała udział również Żandarmeria Wojskowa.

Poszukiwani sprawcy zuchwałej kradzieży w Pilchowie

Na budowie prowadzonej na ul. Warszewskiej w Pilchowie dokonano zuchwałej kradzieży. Aktualnie poszukiwani są jej sprawcy – za ich wskazanie ustalona została nagroda pieniężna.

Ukradziono m.in. piec gazowy Vaillant vc 246 pro, baterie łazienkowe (prysznicową ścienną oraz wannową) firmy Grohe, skrzynki z narzędziami, a także oryginalnie zapakowany w kartonie dmuchany basen dziecięcy firmy INTEX.