Menu

Młodzieżowa Rada Regionu zwraca uwagę na problem bezpieczeństwa na polickim skate parku

  • Gracjan Broda

Młodzieżowa Rada Regionu w Policach utworzyła w mediach społecznościowych wydarzenie, które ma zwrócić uwagę na poprawę bezpieczeństwa na polickim skate parku.

W opinii Młodzieżowej Rady Regionu korzystanie ze skate parku stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla osób użytkujących. Źle przystosowana nawierzchnia, naraża korzystających, a w szczególności młode osoby, na niepożądane urazy.

Czytaj więcej: Młodzieżowa Rada Regionu zwraca uwagę na problem bezpieczeństwa na polickim skate parku

Gmina Police po raz kolejny przystąpi do programu szczepień przeciwko grypie

  • Gracjan Broda

Gmina Police po raz kolejny będzie realizować program profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców gminy po 65 roku życia.

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną wywoływaną przez wiele typów wirusów grypy z rodziny Orthomyxoviridae. W czasie bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną wirus jest przenoszony przez wdychanie mikroskopijnych kropelek wydzielin z dróg oddechowych.

Czytaj więcej: Gmina Police po raz kolejny przystąpi do programu szczepień przeciwko grypie

Zakład Wodociągów i Kanalizacji chce wybudować 50 nowych studni rewizyjnych

  • Gracjan Broda

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach w bieżącym roku będzie kontynuował budowę studni rewizyjnych na przyłączach kanalizacji sanitarnej budynków przyłączonych do sieci kanalizacyjnej.

Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej w Policach radni będą głosować nad podwyższeniem kapitału zakładowego Spółki o 277 tysięcy złotych.

Czytaj więcej: Zakład Wodociągów i Kanalizacji chce wybudować 50 nowych studni rewizyjnych

Zmiana metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi?

  • Gracjan Broda

W gminie Police zmianie ulegnie metoda naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dotychczas opłata naliczana była od liczby osób zamieszkałych w danej nieruchomości. Teraz, jeśli radni przegłosują projekt uchwały, opłata naliczana będzie od powierzchni lokalu.

– Na bazie kilkuletnich doświadczeń, analiz i obserwacji należy stwierdzić, że obecnie funkcjonująca opłata stanowiąca iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących (a właściwie zadeklarowanych) daną nieruchomość i stawkę ustaloną przez Radę Miejską - nie sprawdziła się – czytamy w uzasadnieniu przygotowanej uchwały.

Czytaj więcej: Zmiana metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi?

Policjanci zatrzymali 19 osób w związku ze zwalczaniem przestępczości transgranicznej

  • Gracjan Broda

Policjanci ze Szczecina oraz z czterech przylegających do granicy z Niemcami powiatów (w tym: z powiatu polickiego) uczestniczyli w dniach 12-14 marca we wspólnych kontrolach, mających na celu zwalczanie przestępczości transgranicznej na terenie trzech niemieckich przygranicznych landów: Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Brandenburgii i Saksonii. W wyniku działań zatrzymano 19 osób.

Wśród zatrzymanych znalazło się 8 kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu oraz dwóch, u których w organizmie wykryto narkotyki.

Czytaj więcej: Policjanci zatrzymali 19 osób w związku ze zwalczaniem przestępczości transgranicznej

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją