reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 438 914 | Zgonów: 33 407 | Wyzdrowiało: 1 187 719


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 73 559 | Zgonów: 1 313

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 241 | Zgonów: 41

Data aktualizacji: 18 stycznia 2021 roku, godzina: 10.46 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne:

Pożar dachu domu jednorodzinnego w Uniemyślu

Dziś po godzinie 16.30 doszło do pożaru dachu domu jednorodzinnego w miejscowości Uniemyśl. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Polic oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebieży.

– Pożar został ograniczony dzięki mieszkańcom oraz okolicznym sąsiadom, którzy próbowali ugasić pożar przy pomocy gaśnic – informuje Piotr Tuzimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Warnołęka: zapalił się dach jednego z domów

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar dachu jednego z domów w Warnołęce. Zgłoszenie o zauważeniu ognia wpłynęło do dyżurnego w sobotę tuż przed godz. 9:00.

Początkowo doszło do zapłonu komina, następnie ogień zajął część dachu budynku. Na szczęście strażakom udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się pożaru.

Pojechał driftować na parkingu marketu. Miał 1,5 promila alkoholu we krwi

Pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który będąc pijanym postanowił podriftować na parkingu jednego z marketów. Jak się okazało, zatrzymany kierowca już wcześniej stracił uprawnienia do kierowania samochodami.

- Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie przed północą dostali zgłoszenie, że na parkingu jednego z marketów w gminie Kołbaskowo kierujący Skodą wykonuje niebezpieczne manewry, kręci „bączki”, nie panuje nad pojazdem - mówi mł.asp. Katarzyna Leśnicka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Policach. - Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce mężczyzna siedzący za kierownicą nie przejął się za bardzo przyjazdem radiowozu i dalej jeździł po całym parkingu. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu - dodaje.

Zatrzymano trzech poszukiwanych mężczyzn

W ostatnim czasie policjanci z Polic i Mierzyna zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn. Każdy z nich najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

10 stycznia zatrzymany został 48-letni mieszkaniec gminy Police, który był poszukiwany za kradzieże. Do zatrzymania doszło w budynku gospodarczym na terenie posesji nalezącej do zatrzymanego. Mężczyzna trafił na 10 miesięcy do aresztu.