reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • Opublikowano:

Stowarzyszenie Dobrych Działań „Nasze Police” zaprasza na drugą Policką Masę Krytyczną, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Policka Masa Krytyczna

na zdjęciu: Policka Masa Krytyczna

– Nasz rowerowy przejazd rozpoczniemy na parkingu przy przystanku końcowym autobusów linii 107 (Police Wyszyńskiego Polana) i przejedziemy w kierunku Siedlic, dalej odcinkiem leśnym do ul. Piaskowej. Następnie ulicami Zamenhofa, Bankową, Wyszyńskiego, Roweckiego, Rurową, Tanowską, Grunwaldzką do bulwarów przy rzece Łarpia, gdzie nastąpi zakończenie imprezy – tłumaczy Grzegorz Ufniarz, organizator wydarzenia.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim promowanie turystyki i rekreacji rowerowej m.in. na terenie Gminy i Powiatu Polickiego.

– Chcemy też przypomnieć postulat polickich rowerzystów dotyczący urządzenia drogi rowerowej łączącej Siedlice i Pilchowo – zaznacza Ufniarz.

Podczas ubiegłorocznej pierwszej edycji wydarzenia organizatorzy przeprowadzili wśród uczestników ankietę, z której wynikło, że właśnie połączenie rowerowe Siedlic i Pilchowa jest dla nich priorytetem.

Podczas czerwcowego Polickiego Festiwalu Rowerowego "Wszyscy na Rower" rowerzyści podpisali z kolei petycję do władz gminy i powiatu w sprawie utworzenia wspomnianej drogi rowerowej.

Gdzie: przystanku końcowym autobusów linii 107 (Pętla Police Wyszyńskiego Polana)
Kiedy: 24 września 2023 roku, w godzinach od 10:00
Bilety: – wstęp wolny –

Przebieg Tras II Polickiej Masy Krytycznej:Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.