reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Festiwal Wina Pomorza Zachodniego [zapowiedź]

Dwanaście winnic zaprezentuje swoje produkty podczas trzeciej edycji Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego, który odbędzie się już w najbliższy weekend.

Festiwal Wina Pomorza Zachodniego

na zdjęciu: Anna Bańkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego

Na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie można posmakować również tradycyjnych wędlin, serów oraz przetworów, a degustacje umili klimatyczna muzyka.

– Pomorze Zachodnie smakuje wyjątkowo. Potwierdza to również Festiwal Wina – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. – Gorąco kibicujemy rozwijającej się w naszym regionie pięknej tradycji produkcji wina. Widzimy, jak znakomicie funkcjonują winnice. Widzimy też pozytywne reakcje mieszkańców i zainteresowanie turystów takimi wydarzeniami. – dodaje.

Winiarskie święto na Pomorzu Zachodnim to już regionalna tradycja, zainicjowana w 2021 roku. Głównym organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, a partnerami – Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

– Wiemy, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się to wydarzenie. Nie tylko w Polsce, ale także wśród miłośników enoturystyki z zagranicy. Już od piątku zapraszamy nie tylko na degustacje. Festiwal Wina to także koncerty oraz prelekcje. Nasi winiarze opowiedzą, jak powstaje tak wspaniały produkt, którym możemy się teraz pochwalić na Pomorzu Zachodnim – zapowiada Anna Bańkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas winiarskiego weekendu będzie można odwiedzić również specjalne stoisko Zamku Książąt Pomorskich, poznać jego fascynującą historię oraz aktualną ofertę kulturalną, ale także inne atrakcje turystyczne Szczecina i województwa.

– Zamek często podczas swoich wydarzeń plenerowych czy jarmarków promuje produkty regionalne i ich wytwórców, bowiem szeroko pojęta kultura, to także kultura materialna, w tym dziedzictwo kulinarne. Jego promowanie wzmacnia tożsamość społeczną regionu, zwiększa atrakcyjność Pomorza Zachodniego, rozszerza jego ofertę turystyczną – podkreśliła Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Zamkowy weekend z winiarstwem rozpocznie się w piątek o godzinie 17.00. W sobotę festiwalowe wydarzenia będą odbywały się od godziny 13.00 do 23.00, a w niedzielę w godzinach od 13.00 do 19.00. Produkty będzie można degustować na miejscu, ale także zrobić zakupy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego jest bezpłatny.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.