Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 52 961 | Zgonów: 1 821 | Wyzdrowiało: 36 877


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 899 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 19 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 11 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.45 | Kliknij i przeczytaj raport


Dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Policach, czyli moc przedświątecznych atrakcji dla każdego

21 i 22 grudnia upłynie policzankom i policzanom w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. A to za sprawą dwudniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się na placu przy ul. Zamenhofa w Policach.

– Będą występy wokalne, teatralne, happeningi, pokazy, parady uliczne i warsztaty – zapowiada Miejski Ośrodek Kultury w Policach.

Wszystko po to, aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotę, 21 grudnia o godzinie 13.00 odbędzie się interaktywny spektakl zatytułowany „Kosmiczne święta”. Dwie niezidentyfikowane postaci przez przypadek trafiają na planetę Ziemia. Tak rozpoczyna się przygoda naszych kosmicznych przyjaciół. Przybywają w pokoju z nadzieją na poznanie ludzi i ich obyczajów. Wypytują, dlaczego pod koniec grudnia ziemia jest rozświetlona milionami małych lampeczek, które z kosmosu wyglądają jak mgławice gwiazd. Ktoś nagle wspomina o Świętym Mikołaju i okazuje się, że kosmici i ziemianie mają więcej wspólnego, niż można by się spodziewać. Baśniowe, interaktywne przedstawienie to historia łącząca czas przygotowań do świąt z podróżą przez kosmos.

Tego samego dnia o godzinie 16.00 wyruszy świąteczny orszak z inscenizacją grupy Żywy Teatr. Najważniejszą osobistością orszaku będzie Święty Mikołaja z ogromnym workiem prezentów. Przemieszczać się będzie przez Police wielkimi oświetlonymi saniami, które ciągnąć będzie niezłomny renifer i elf. Na czele zobaczymy królewnę śnieżkę na szczudłach, z puszystym bałwankiem i psotnym diabełkiem. Parada odbywać się będzie przy blasku rac i dźwiękach muzyki. Po przybyciu na miejsce święty Mikołaj uroczyście przywita się z dziećmi i zaprosi na krótką inscenizację teatralną.

Równie ciekawie będzie drugie dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego. O godzinie 13.00 Teatr Elipsa wraz z zespołem wokalnym PP66 zaprezentuje spektakl dla dzieci zatytułowany „A morze nie”.

Wciągająca opowieść o przyjaźni Marchewki z… Bałwanem. ONA jest jego nosem, z kolei ON topnieje, a jego dni są policzone… Czy ich osobliwa przyjaźń ocali Bałwana? Czy Bałwan wykorzysta, dany mu – krótki, czas? Dokąd zaprowadzi ich wędrówka pełna przygód?

Na godzinę 16.00 zaplanowano świąteczną paradę i spektakl Gwardii Gryfa. Głównym bohaterem ulicznego spektaklu jest bez wątpienia długa na 4 m, pluszowa lalka paradna renifer Rudolf Czerwononosy. Renifer ze świecącymi rogami i nosem zaczepia najmłodszych widzów parady ku ich wielkiej radości. Równie interesującym uczestnikiem elfiego orszaku są szczudlarze: srebrzysty Aniołek i uroczy Dzwoneczek, którzy obdarzają wszystkich milusińskich uśmiechem i drobnymi upominkami. Skoro jest Rudolf, to muszą być też elfy. Grupa zielonych skrzatów biega pomiędzy reniferem i szczudlarzami robiąc psikusy dzieciom. Elfy ubarwiają niebo bańkami mydlanymi i rozdają widzom zimne ognie. Zaś na samym końcu pochodu kroczy ten, którego wszyscy tak bardzo wyczekujemy w tym magicznym, świątecznym czasie, czyli sam Święty Mikołaj.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Kiedy: 21-22 grudnia, godzina 13.00

Gdzie: Deptak za Centrum Handlowym Hosso

Bilety: - wstęp wolny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda