reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • Opublikowano:

W sobotę, 15 października odbędzie się „Rodzinna sobota z questami”.

TOEE w Zalesiu

na zdjęciu: Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

– Organizowane przez nas wydarzenie to edukacyjna gra terenowa, łącząca w sobie elementy zabawy i nauki, w której udział będą brały całe rodziny – mówi Daria Zarzeczna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Jak podkreślają organizatorzy spopularyzowanie tej imprezy i zachęcenie do udziału jak największej ilości osób z całą pewnością przyczyni się do promocji miasta i jego walorów, zarówno turystycznych, jak i przyrodniczych, a rodzinom uczestniczącym w przedsięwzięciu zapewni mnóstwo dobrej zabawy.

Questy zyskują ogromną popularność w całej Polsce. W województwie zachodniopomorskim wciąż jest ich niewiele.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i pasjonatów tego rodzaju rozrywki, przygotowaliśmy aż 3 trasy prowadzące szlakami naszej małej ojczyzny – podkreśla Zarzeczna. – Nasze wydarzenie zyskało już zasięg ogólnopolski – na liście startowej mamy już questowiczów z Torunia, Poznania oraz Łodzi. Chcemy jednak, by również mieszkańcy naszego miasta dołączyli do tej inicjatywy – dodaje.

Na godzinę 8.30 zaplanowano inaugurację questu przyrodniczego w Zalesiu „Magiczne zakątki w TOEE”. O godzinie 11.00 przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach zainauguruje quest historyczny „Police w poszukiwaniu okruchów historii”. Quest samochodowy „Szlakiem wkrzańskich sołectw” rozpocznie się o godzinie 13.00 spod świetlicy w Przęsocinie.

Rozpoczęcie podsumowania Rodzinnej Soboty z Questami na terenie kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego w Trzebieży zaplanowano na godzinę 17.00.

Podczas oficjalnego podsumowania odbędą się konkursy z nagrodami. Spośród uczestników, którzy ukończą wszystkie 3 questy, wylosowany zostanie rower.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.