reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

„Poloneza czas zacząć” z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Dziś o godzinie 18.00 na scenie plenerowej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

„Poloneza czas zacząć” to kostiumowy koncert zespołu Artes Ensemble w rytmie szlacheckiego poloneza, siarczystego mazura i polskich tańców narodowych, polskiej muzyki romantyzmu i doskonale znanych tematów muzyki filmowej XX wieku oraz poezji wieszczów.

Koncert śpiewaków operowych, solistów, instrumentalistów Artes Ensemble, w sposób szczególny upamiętnia historyczne zwycięstwo Polaków nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej.

Pomiędzy 13 a 15 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą”, była wspaniałym popisem oręża polskiego i uznana została za 18. przełomową bitwę w historii świata, która zadecydowała o zachowaniu przez Polskę świeżo odzyskanej niepodległości i zatrzymaniu sowieckiej inwazji na Europę.

W trakcie koncertu artyści zaproszą publiczność do wspólnego śpiewania kanonu rodzimych pieśni patriotycznych, narodowościowych, legionowych, które stały się ważnymi symbolami polskości.

W programie znajdą się najpiękniejsze polskie tańce narodowe, pieśni legionowe piosnki ludowe i tradycyjne, najsłynniejsze pieśni, arie operowe, a także wirtuozowskie, romantyczne miniatury i utwory muzyki filmowej, znakomitych rodzimych kompozytorów.

Poloneza czas zacząć

Kiedy: 14 sierpnia, godzina 18.00

Gdzie: Scena Plenerowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach

Bilety: - wstęp wolny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację