reklama
reklama

Zapraszamy na Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów

W weekend 21-22 maja odbędzie się kolejne edycja Transgranicznego Weekendu Otwartych Ogrodów organizowanego przez Stowarzyszenie Carpie Diem.

Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów

W sobotę impreza odbędzie się na terenie kortów tenisowych Family Garden, mieszczących się przy ul. Daniela w Dołujach. W jej trakcie zaplanowano mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in.: jarmark, warsztaty, pokazy i wystawy, a także kiermasz książek i spotkania z autorami.

Niekłończyca zaprasza na niedzielny kiermasz charytatywny

W niedzielę, 10 kwietnia na parkingu parafialnym w Niekłończycy odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz wsparcia rodzin, które ucierpiały w pożarze.

Niekłończyca, okolice miejscowego kościoła

W trakcie festynu będzie można zakupić m.in. pajdę ze smalcem, bigos myśliwski, pierogi, pasztet, gołącki oraz swojskie przetwory i rozmaite wypieki.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie [zapowiedź]

Świąteczne ozdoby, wielka choinka, regionalne przysmaki i spotkania ze świętym Mikołajem, do tego lodowe rzeźby, karuzele, szczudlarze i wspólne kolędowanie – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W tym roku na odwiedzających czeka wiele atrakcji, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym pozwolą poczuć magię świąt i związanych z nimi tradycji.

Pożegnanie lata drewnem pachnące w Niekłończycy [zapowiedź]

Koło Gospodyń Wiejskich w Niekłończycy, sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na imprezę plenerową w ramach cyklu #szczepimy się z KGW, podczas którego będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19.

W trakcie wydarzenia odbędzie się widowiskowy pokaz rzeźbienia w drewnie piłami mechanicznymi w wykonaniu ANDRE Rzeźba.

Na zakończenie wakacyjnego cyklu koncertów MOK'arte wystąpią siostry Kępisty

W sobotę na plenerowej scenie przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wystąpią pochodzące, że Szczecina – siostry Maria i Julia Kępisty. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Julia – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim – pisze teksty, śpiewa, gra na wiolonczeli oraz ukulele. Maria – absolwentka kilku kierunków na akademiach muzycznych – jest wszechstronnym muzykiem, grającym na wibrafonie, instrumentach perkusyjnych, fortepianie oraz flecie poprzecznym. Jest również kompozytorką muzyki rozrywkowej oraz poważnej, teatralnej i filmowej.

#SzczepimySię z KGW już w niedzielę w Wołczkowie

W najbliższą niedzielę przy boisku sportowym w Wołczkowie odbędzie się festyn w ramach Narodowego Programu #SzczepimySię z KGW.

Organizatorzy, czyli Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, a także osób dorosłych – m.in. dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, strefa gastronomiczna oraz warsztaty rękodzielnicze.

Gmina Nowe Warpno zaprasza na Święto Leszcza

W najbliższą sobotę w Nowym Warpnie po raz osiemnasty odbędzie się Święto Leszcza. Tradycyjnie już plenerowy festyn poprzedzą zawody wędkarskie.

W trakcie imprezy odbędzie się m.in. pokaz pierwszej pomocy, konkurs kulinarny, w którym uczestnicy przygotują potrawy rybne, a także jedzenie pierogów na czas. Będzie można również dokonać samospisu oraz zaszczepić się przeciwko COVID-19.