Zapraszamy na Rodzinny Festyn Charytatywny na rzecz Jarosława Prymaczuka

W niedzielę, 29 września od godziny 13.00 na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej w Policach odbywać będzie się Rodzinny Festyn Charytatywny na rzecz Jarosława Prymaczuka, chorującego na chłoniaka.

Lekarze w Polsce wyczerpali wszystkie możliwości skutecznego leczenia. Z pomocą przychodzi terapia protonowa w Monachium. Jej koszty są jednak na tyle duże, że bez pomocy ludzi dobrej woli nie uda się jej sfinansować.

Strażacy z Tatyni zapraszają na festyn z okazji pożegnania lata

W sobotę, 14 września o godzinie 14.00 na boisku sołeckim w Tatyni odbędzie się festyn strażacki z okazji zakończenia lata.

Organizatorzy festynu, czyli Ochotnicza Straż Pożarna w Tatyni przygotowali liczne atrakcje, a wśród nich m.in.: kiełbaski z grilla, dmuchane zamki dla dzieci, gry i zabawy dla najmłodszych oraz pokazy strażackie.

Festiwal Sztucznych Ogni PYROMAGIC już w ten weekend

W najbliższy weekend (piątek i sobotę) – już po raz 12 – odbędzie się w Szczecinie Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni PYROMAGIC. W tym roku rywalizować będą drużyny z Malezji, Czech, Francji oraz Polski.

Impreza odbędzie się tradycyjnie na Wałach Chrobrego. Pokazy podzielone na dwa dni – po dwa każdego dnia. Pierwszy rozpoczynać się będzie o 22:20 – drugi zaś 23:00 (w piątek) i 23:15 (w sobotę). Każdy z nich potrwa 15 minut.

Zapraszamy do Dobrej na Różane Dożynki

W czwartek, 15 sierpnia na terenie boiska sportowego w Dobrej odbędą się Różane Dożynki. Wzorem lat ubiegłych imprezę poprzedzi msza święta w kościele w Dobrej.

W programie m.in. musztra paradna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot, pokazy ułańskie 12 Pułku Ułanów Podolskich, występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”. Gwiazdą wieczoru będzie Ivan Komarenko, były lider zespołu Ivan & Delfin.

Pod koniec sierpnia do Jasienicy ponownie zawita Jarmark Augustiański

W przedostatnią sobotę sierpnia, tj. 24 sierpnia, w Policach-Jasienicy już po raz 13. odbędzie się Jarmark Augustiański. Powstanie średniowieczna osada, w której można będzie m.in. spróbować dawnego jedzenia, obejrzeć walki wojów oraz wziąć udział w wielu innych aktywnościach.

Jak co roku impreza odbędzie się w pobliżu średniowiecznych murów ruin jasienickiego klasztoru augustianów. Powstanie obóz historyczny, a ulicami Jasienicy przejdzie historyczna parada.

„Czas na EkoTrzebież” w ostatni weekend czerwca

Na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Plażowego w dniach od 29 do 30 czerwca odbywać będzie się impreza plenerowa „Czas na EkoTrzebież”.

Impreza odbędzie się w charakterze promocji polsko-niemieckiej oferty turystycznej oraz kulturalno-ekologicznej.

Letnie Kino Plenerowe w wakacje zawita do Polic

Dwa filmy - „Za jakie grzechy dobry Boże” oraz „Rozumiemy się bez słów” - obejrzeć będzie można podczas odbywającego się podczas wakacji w Policach Letniego Kina Plenerowego.

„Za jakie grzechy dobry Boże” wyświetlony zostanie 28 czerwca 2019 r. o godz. 22:00 w Parku Staromiejskim, natomiast 20 lipca 2019 r. o godz. 22:00 na Polanie za Szkołą Podstawową Nr 8 w Policach obejrzeć będzie można komediodramat „Rozumiemy się bez słów”.

Dziś startują Dni Morza_Sail Szczecin 2019 [program imprezy]

Ponad 20 różnej wielkości statków – tym m.in. hiszpański żaglowiec Juan Sebastian de Elcano oraz okręt Marynarki Wojennej OTR-M Lublin – obejrzeć będzie można w ten weekend w Szczecinie. Ruszają właśnie Dni Morza_Sail Szczecin 2019.

Dni Morza_Sail Szczecin 2019 to trzydniowa impreza plenerowa, która odbywać się będzie od 14 do 16 czerwca na szczecińskich Wałach Chrobrego oraz na Łasztowni. Na terenie imprezy organizatorzy przygotowali cztery strefy: Strefę Rozrywki, Strefę Gastronomii, Strefę Żaglowców oraz Strefę Dziecięcą.