Wyjątkowy wernisaż „Kraina” zagości w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

W czwartek, 21 listopada w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbędzie się wernisaż fotografii autorstwa Wojtka Moskwy zatytułowany „Kraina”.

„Kraina ”to efekt półrocznej wędrówki (2015/ 2016 rok) po wschodnich rubieżach Mazur. Projekt, śladami sieci torów Ełckiej Kolei Wąskotorowej, zrealizowany był dla Muzeum Historycznego w Ełku. Sieć kolejowa łączy Ełk z Sypitkami.

Wystawa składa się z 40 fotografii, które przedstawiają wyjątkowe miejsca i krajobrazy. Nierzadko te dzikie, sfotografowane przez WojtkaMoskwę, tereny niedostępne są dla turystów. Wszystkie kadry zarejestrowane zostały na negatywach Ilford, średnioformatowym aparatem Hasselblad.

– W fotografiach Wojtka Moskwy odnalazłem atmosferę mitu. Nie znam tak wyciszonej, syntetycznej i świadomej rejestracji ducha terenów położonych przy wąskim torze. Nie potrafię zgadnąć, czy Moskwa fotografuje jawę, czy też sen, czy zasadził się na realny świat, czy też trafił w miejsca, które nie istnieją do końca – napisał o „Krainie” Michał Olszewski, pisarz i dziennikarz z Ełku.

Kiedy: 21 listopada, godzina 18.00

Gdzie: Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

Bilety: - wstęp wolny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Organizatora