reklama

reklama
reklama
reklama

Zapraszamy na prelekcję historyczną „Społeczność Greków i Macedończyków w Policach” [zapowiedź]

Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach – Dział Regionalny oraz historyk Bartosz Sitarz zapraszają zainteresowanych historią regionu na prelekcję historyczną zatytułowaną „Społeczność Greków i Macedończyków w Policach”.

Społeczność Greków i Macedończyków w Policach

na zdjęciu: Społeczność Greków i Macedończyków w Policach

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Regionalne spotkania z ludźmi z pasją…”. Na spotkaniu zostaną przedstawione wyniki badań m.in. na podstawie dokumentów ze zbiorów Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Prelekcja odbędzie się w czwartek, 6 października o godzinie 18.00 w Dziale Regionalnym (I piętro) Bibliotekii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach mieszczącej się przy ul. Wojska Polskiego 15 w Policach.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Bartosz Sitarz jest absolwentem historii na Uniwersytecie Szczecińskim, pracownikiem Archiwum Państwowego w Szczecinie, autorem książki „Trudne początki” o pierwszym powojennym pięcioleciu powiatu szczecińskiego oraz artykułów poświęconych historii lokalnej (m.in. "Rocznik Historyczny Polic", "Rocznik Chojeński", "Szczecińskie Studia Archiwalno-Historyczne"). Jest pasjonatem historii najnowszej Pomorza Zachodniego, Polic i Szczecina.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.