reklama
nekrolog
reklama

Już jutro wyjątkowy koncert „Sierpniowe Przełomy” na skwerze Jana Pawła II

Już jutro o godzinie 20.00 na skwerze Jana Pawła II w Policach odbędzie się wyjątkowy koncert „Sierpniowe Przełomy”, który będzie nastrojową podróżą przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.

W programie koncertu znajdą się, jak co roku, kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina. Zabrzmią m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu Romana Polańskiego „Dziewiąte wrota", autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Wojciecha Kilara.

Usłyszymy zakazane piosenki oraz muzykę z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znajdą się „Mury" Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie „Sen o Victorii" grupy Dżem.

Na scenie zobaczymy solistkę Opery na Zamku Ewę Olszewską oraz Janusza Krucińskiego, występującego na scenach teatrów muzycznych w Chorzowie, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie. Zagra orkiestra Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.

Organizatorami koncertu są Opera na Zamku w Szczecinie i Miejski Ośrodek Kultury w Policach, a partnerem Muzeum Narodowe w Szczecinie. Patronat nad koncertem objęli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Koncert „Sierpniowe Przełomy”

Kiedy: 27 sierpnia 2021 roku, godzina 20.00

Gdzie: Skwer im. Jana Pawła II w Policach

Bilety: - bezpłatne wejściówki do odbioru w MOK Police -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację