reklama:

Tomasz Ilnicki opowie o tajemnicach Czarnobyla i Fukushimy

W sobotę, 14 września o godzinie 12.00 w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbędzie się spotkanie z Tomaszem Ilnickim, który wielokrotnie odwiedzał miejsca awarii reaktorów w elektrowniach atomowych na Ukrainie oraz w Japonii, co zaowocowało wykonaniem tysięcy zdjęć oraz pozyskaniem informacji dotyczących ich historii.

Podczas spotkania nie tylko będzie można poznać ciekawostki dotyczące nuklearnych katastrof z 26 kwietnia 1986 roku oraz 11 marca 2011 roku, ale także dowiedzieć się jak obecnie wyglądają i funkcjonują te obszary.

Już jutro wernisaż Doroty Żurek w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

We wtorek, o godzinie 18.00 w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbędzie się wernisaż prac malarskich Doroty Żurek zatytułowany „Na skrzydłach wyobraźni”.

Dorota Żurek uprawia malarstwo, używając różnych podłoży. Maluje farbami akrylowymi na płótnie i drewnie. Zajmuje się także ceramiką z różnymi technikami wypału, szczególnie lubi technikę raku.

Zapraszamy na wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego

Fotografie składające się na wystawę w Miejskim Ośrodku Kultury pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku.

Jest ich 62, z czego 50 to fotografie czarno-białe, z wczesnego okresu twórczości, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Pozostałe 12 to komputerowe fotomontaże z około dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

„Miejsce Łez” w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

W 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej odbędzie się premierowe wykonanie kompozycji Lacrimorium „Miejsce Łez” autorstwa Piotra Brody.

To muzyczno-literackie dzieło z prowadzonym na żywo dialogiem poezji, muzyki i sztuk wizualnych. Opowieść o tym, jak wojna wdziera się w losy zwykłych ludzi, tragicznie je zmieniając. Muzyka opatrzona została tekstami Ireny Naumowicz i Konrada Pawickiego.

Dziś w IglooCafe w Trzebieży wystąpi Grzegorz Dolniak

Dzisiaj o godzinie 19.00 w trzebieskim IglooCafe z nowym stand-upem zatytułowanym „Termin Przydatności” wystąpi Grzegorz Dolniak.

Z charakterystyczną dla siebie ekspresja opowie o życiu człowieka w wieku chrystusowym, który zdał sobie sprawę, że proces starzenia się nie zaczyna w wieku lat 50, 60 czy 70, a już po 30.

W tygodniu startuje XII Łarpia Sail Festival oraz VIII Regaty Towarzyskie

W najbliższy czwartek rozpocznie się XII edycja Łarpia Sail Festiwal oraz VIII Regaty Towarzyskie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. Dziennik Policki.

W piątkowe popołudnie o godzinie 16.00 nastąpi start do I biegu regatowego dla jachtów na odcinku od kanału w Policach do Trzebieży. Po jego zakończeniu, około godziny 20.00 rozpocznie się koncert szantowy w Sielskiej Osadzie znajdującej się na terenie Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji w Trzebieży. Na szantowej scenie wystąpi m.in. Roman Roczeń.

Noc Świętojańska na trzebieskiej plaży

W niedzielę, 23 czerwca na plaży w Trzebieży odbędzie się wydarzenie kulturalne z okazji Nocy Świętojańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Policach.

Już o godzinie 18.00 rozpocznie się wspólne plecenie wianków, a tuż po jego zakończeniu rozpocznie się wyjątkowe widowisko z udziałem teatru Elipsa oraz zespołu Djembe z Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

Europejska Noc Muzeów ponownie zagości w polickim SKARBIE

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej "SKARB" przygotowało wiele atrakcji z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja.

Od godziny 17.00 będzie można zwiedzać schrony, w których mieści się Muzeum Historyczne SKARB (ul. Spółdzielcza 31). W jego zasobach znajdują się zgromadzone eksponaty z czasów II wojny światowej, odnalezione na terenie fabryki Hydrierwerke Politz.