W tygodniu startuje XII Łarpia Sail Festival oraz VIII Regaty Towarzyskie

W najbliższy czwartek rozpocznie się XII edycja Łarpia Sail Festiwal oraz VIII Regaty Towarzyskie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. Dziennik Policki.

W piątkowe popołudnie o godzinie 16.00 nastąpi start do I biegu regatowego dla jachtów na odcinku od kanału w Policach do Trzebieży. Po jego zakończeniu, około godziny 20.00 rozpocznie się koncert szantowy w Sielskiej Osadzie znajdującej się na terenie Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji w Trzebieży. Na szantowej scenie wystąpi m.in. Roman Roczeń.

Noc Świętojańska na trzebieskiej plaży

W niedzielę, 23 czerwca na plaży w Trzebieży odbędzie się wydarzenie kulturalne z okazji Nocy Świętojańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Policach.

Już o godzinie 18.00 rozpocznie się wspólne plecenie wianków, a tuż po jego zakończeniu rozpocznie się wyjątkowe widowisko z udziałem teatru Elipsa oraz zespołu Djembe z Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

Europejska Noc Muzeów ponownie zagości w polickim SKARBIE

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej "SKARB" przygotowało wiele atrakcji z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja.

Od godziny 17.00 będzie można zwiedzać schrony, w których mieści się Muzeum Historyczne SKARB (ul. Spółdzielcza 31). W jego zasobach znajdują się zgromadzone eksponaty z czasów II wojny światowej, odnalezione na terenie fabryki Hydrierwerke Politz.

Spektakl „Misterium Męki Pańskiej” już w sobotę w Policach – Jasienicy

Już w najbliższą sobotę ruiny poaugustiańskiego klasztoru w Policach – Jasienicy będą sceną wydarzeń z ostatnich godzin życia Jezusa. Jasienicka parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach i Szkołą Podstawową nr 6 w Policach – Jasienicy, po raz siódmy organizuje Misterium Męki Pańskiej.

Reżyserem spektaklu jest Dorota Piekarska. W inscenizacji weźmie udział około 120 aktorów – amatorów, wśród których nie zabraknie znanych postaci polickiego życia społecznego, jak również całych rodzin, dzieci i młodzieży z Polic i okolic. Podobnie jak w latach poprzednich w rolę Jezusa wcieli się Bartłomiej Przybył. Za oprawę muzyczną odpowiada Piotr Broda.