Wyjątkowy wernisaż „Kraina” zagości w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

W czwartek, 21 listopada w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbędzie się wernisaż fotografii autorstwa Wojtka Moskwy zatytułowany „Kraina”.

„Kraina ”to efekt półrocznej wędrówki (2015/ 2016 rok) po wschodnich rubieżach Mazur. Projekt, śladami sieci torów Ełckiej Kolei Wąskotorowej, zrealizowany był dla Muzeum Historycznego w Ełku. Sieć kolejowa łączy Ełk z Sypitkami.

Wernisaż fotografii Wojtka Moskwy zatytułowany "Sansara" w Galerii OBOK polickiego MOK-u

W piątek, 22 listopada w Galerii OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach odbędzie się wernisaż fotografii autorstwa Wojtka Moskwy zatytułowany „Sansara”.

Wojtek Moskwa wyposażony w średnioformatowy, analogowy aparat przemierzył tysiące kilometrów. Po wyprawie do Nepalu w 2012 roku zaczął zgłębiać zjawisko kremacji, powszechne w tamtym regionie. W swych twórczych poszukiwaniach doszedł do pojęcia sansary, które stało się sednem jego wędrówek. Sansara w hinduizmie i buddyzmie oznacza nieustanne wędrowanie, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty.

Koncert „Żydowska ulica” na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach

W piątek, 15 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach wystąpi Izabela Szfrańska wraz z zespołem El Saffron w składzie: Przemysław Zalewski – piano, Przemysław Skałuba – klarnet, duduk, saxofony, Marcin Drabik – skrzypce, Sebastian Wypych – kontrabas, Damian Szajkowski – perkusja.

„Żydowska ulica” to koncert, na który składają się pieśni żydowskie i utwory twórców żydowskiego pochodzenia m.in.: Yerushalayim Shel Zahav, Dona Dona, Have nagila, Shalom aleichem, Rebeka i wiele innych.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”! Wyjątkowy koncert w polickim MOK-u

Recital to prezentacja twórczości, legendarnych polskich kompozytorów, utworów, które na stałe zajęły ważne miejsce na polskiej scenie muzycznej. To również próba ukazania różnorodności i bogactwa tematyki, stylów, form, jakie przejawiają się w muzyce polskiej.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną kompozycje Stanisława Moniuszki, Wojciecha Kilara, Ignacego Paderewskiego, a także znane piosenki takich artystów jak m.in. Seweryn Krajewski czy Zbigniew Hołdys.

Inscenizacja Teatrzyku Fioretti i koncert kwartetu smyczkowego z okazji Święta Niepodległości

W piątek, 8 listopada o godzinie 17.00 w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej odbędzie się akademia z okazji Święta Niepodległości.

Podczas trwania akademii inscenizację „Droga do niepodległości” zaprezentuje Teatrzyk Fioretti pod kierownictwem Moniki Chomiuk. Wiersze patriotyczne będą recytować członkinie zespołu Dobrawianki, działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Dobrej.

Dwa koncerty z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach

W poniedziałek, 11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędą się dwa koncerty z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Najpierw o godzinie 12.00 odbędzie się Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny. Koncert kierowany jest do dzieci, ich rodziców i dziadków angażując ich do aktywnego uczestnictwa w obchodach Święta Niepodległości.

Tomasz Ilnicki opowie o tajemnicach Czarnobyla i Fukushimy

W sobotę, 14 września o godzinie 12.00 w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbędzie się spotkanie z Tomaszem Ilnickim, który wielokrotnie odwiedzał miejsca awarii reaktorów w elektrowniach atomowych na Ukrainie oraz w Japonii, co zaowocowało wykonaniem tysięcy zdjęć oraz pozyskaniem informacji dotyczących ich historii.

Podczas spotkania nie tylko będzie można poznać ciekawostki dotyczące nuklearnych katastrof z 26 kwietnia 1986 roku oraz 11 marca 2011 roku, ale także dowiedzieć się jak obecnie wyglądają i funkcjonują te obszary.

Już jutro wernisaż Doroty Żurek w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

We wtorek, o godzinie 18.00 w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbędzie się wernisaż prac malarskich Doroty Żurek zatytułowany „Na skrzydłach wyobraźni”.

Dorota Żurek uprawia malarstwo, używając różnych podłoży. Maluje farbami akrylowymi na płótnie i drewnie. Zajmuje się także ceramiką z różnymi technikami wypału, szczególnie lubi technikę raku.