Menu

Premiera filmu „Świdwie Sanctus” i koncert Lecha Dyblika [wideo]

  • Gracjan Broda

Rezerwat Świdwie to nie tylko unikalny ptasi raj w naszym regionie, w którym spotkać można wiele cennych i rzadkich gatunków zwierząt. To także inspirujące miejsce dla ornitologów, dla fotografów i jak się okazuje również dla lokalnych artystów. W podszczecińskim Tanowie grupa pasjonatów stworzyła dzieło muzyczne, w którym połączono dźwięki natury z muzyką tworzoną przez ludzi.

W ramach projektu „Świdwie Sanctus – natura i człowiek w dźwięku i obrazie” powstała płyta CD, reportaż telewizyjny, kilka teledysków, a ponad setka muzyków wzięła udział w koncercie finałowym w filharmonii. A wkrótce najważniejsze wydarzenie projektu – 18 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się premiera filmu muzycznego o rezerwacie i recital wybitnego aktora Lecha Dyblika, który zagrał główną rolę w kinowym obrazie opowiadającym Świdwie.

Film artystyczny Świdwie Sanctus powstał na bazie unikalnej muzyki, której bezpośrednia inspiracją są nagrania pana Rościsława Wysockiego, przyjaciela rezerwatu, który od kilkudziesięciu lat rejestruje ptasie trele, odgłosy rykowiska i zjawiska naturalne w sercu Świdwia. Na płycie muzycznej głównymi „solistami” są ptaki, których uzupełniają ludzkie głosy i dźwięki instrumentów. Podobnie jest w filmie - głównym aktorem jest fauna i flora Świdwia, którym towarzyszą profesjonalni aktorzy, a także amatorzy. Za zdjęcia odpowiadają Bartosz Jurgiewcz oraz Przemek Wójcik.

Po pokazie zaplanowany jest recital Lecha Dyblika. Aktor jest znany głownie z ról drugoplanowych w filmach Wojtka Smażowskiego oraz z roli Badury w serialu Kiepscy. Na recitalu usłyszymy między innymi stare rosyjskie pieśni. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej, które zrealizuje projekt Świdwie Sanctus – natura i człowiek w dźwięku i obrazie.

Kiedy: 18 lutego, godzina 19.00

Gdzie: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Bilety: - 20 zł indywidualne / 15 zł grupowe -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiał OrganizatoraZOBACZ TAKŻE:Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją