Menu

Koncerty „Ułani, Ułani” w ramach 100-rocznicy odzyskania niepodległości

  • Gracjan Broda

Miejski Ośrodek Kultury w Policach, z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotował kilka imprez kulturalnych upamiętniających te jakże ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

W sobotę, 10 listopada odbędzie się koncert „Ułani, Ułani” – Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny. Wydarzenie to skierowane jest do całych rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych policzan.

– Koncert składać będzie się z dwóch części. W pierwszej młodzi wokaliści i uczniowie wystąpią w repertuarze utworów patriotycznych – mówi Anna Ryl, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. – Druga natomiast będzie polegała na zachęceniu do indywidualnego śpiewu wybranego utworu na scenie przy akompaniamencie fortepianu i wsparciu wokalistów – tłumaczy Anna Ryl.

Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali śpiewnik oraz biało-czerwoną chorągiewkę. Koncert odbędzie się o godzinie 17.00.

Na niedzielę, 11 listopada zaplanowano natomiast dwa identyczne koncerty pod nazwą „Ułani, Ułani”. W pierwszej części koncertu wystąpią artyści, którzy zaprezentują współczesne lub mało znane i rzadko wykonywane pieśni patriotyczne.

W drugiej części wszyscy zgromadzeni będą zaproszeni do wspólnego wykonania kilkunastu pieśni patriotycznych. Wsparciem artystycznym będzie: solistka operowa Ewa Filipowicz – Kosińska, wraz z wokalistami chóru Cantore Iuvenum pod dyrygenturą Julii Figiel.

Podczas obu koncertów wystąpią także laureaci Powiatowego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ułani, Ułani”.

Koncerty odbędą się o godzinie 16.00 i 19.00.

Kiedy: 10 listopada godzina 17.00, 11 listopada godzina 16.00 i 19.00

Gdzie: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Bilety: - wstęp bezpłatny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan BrodaZOBACZ TAKŻE:Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją