Menu
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”

  • Gracjan Broda

W poniedziałek 17 września o godzinie 8:30 w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach odbędzie się pierwsze przesłuchanie do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

Jest to wydarzenie odbywające się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane przez Narodowe Centrum Kultury.

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”

Wernisaż „Uwięzione kadry” Katarzyny Dadej w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

Dziś w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, odbył się wernisaż Katarzyny Dadej zatytułowany „Uwięzione kadry”.

– Witam serdecznie panią Katarzynę, której prace możemy podziwiać podczas dzisiejszego wernisażu – powitał malarkę Władysław Diakun, burmistrz Polic. – Jednocześnie chciałbym podziękować za promowanie gminy Police podczas różnego rodzaju plenerów malarskich i wernisaży poza naszym miastem – podkreślił Władysław Diakun.

Czytaj więcej: Wernisaż „Uwięzione kadry” Katarzyny Dadej w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu [zdjęcia]

Siedlice zwyciężają w drugiej edycji rywalizacji sołectw [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

W tegorocznej edycji Sołtysiady i biesiady udział wzięło dwanaście sołectw. Najlepszym okazało się sołectwo Siedlice, które zaledwie o jeden punkt pokonało sołectwo Tanowo. Na najniższym stopniu podium uplasował się gospodarz – sołectwo Pilchowo.

Reprezentacje sołectw rywalizowały w widowiskowych konkurencjach, wśród których najwięcej uśmiechu budził wyścig taczek, obgryzanie kukurydzy na czas i obieranie ziemniaków.

Czytaj więcej: Siedlice zwyciężają w drugiej edycji rywalizacji sołectw [zdjęcia]

Jarmark Augustiański w ruinach klasztoru w Policach-Jasienicy [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

Historyczny obóz wojskowy, prezentacja uzbrojenia, rekonstrukcje walk, pokazy sokolnictwa, rzemiosła i tradycyjnej kuchni – te i inne atrakcje, czekały na uczestników Jarmarku Augustiańskiego, który odbył się w ruinach klasztoru augustiańskiego.

Jarmark Augustiański rozpoczęła parada uczestników ubranych w historyczne stroje. Uwagę publiczności przyciągnęły niezwykle widowiskowe walki wojów, którzy zaprezentowali średniowieczną broń.

Czytaj więcej: Jarmark Augustiański w ruinach klasztoru w Policach-Jasienicy [zdjęcia]

Rożane Dożynki w Dobrej [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

W środę, 15 sierpnia w gminie Dobra odbyły się Różane Dożynki. W tym roku impreza została wzbogacona o elementy patriotyczne z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycyjnie zabawę na boisku sportowym, poprzedziła msza święta w intencji rolników, która odbyła się w kościele parafialnym w Dobrej.

Czytaj więcej: Rożane Dożynki w Dobrej [zdjęcia]

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją