reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Wojtek Moskwa zaprezentował w Policach swoje wystawy fotografii

W minionym tygodniu odbyły się dwa wernisaże fotografii Wojtka Moskwy. Pierwsza z nich zatytułowana „Kraina” odbyła się w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, natomiast druga „Sansara” w Galerii OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Wystawę zaprezentowaną w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach stanowiły fotografie, które powstały w trakcie wyprawy autora do Nepalu w marcu 2012 roku. Wojtek Moskwa wszystkie zdjęcia zrobił średnioformatowym aparatem analogowym, mając do dyspozycji zaledwie 180 klatek.

– Zastanawiałem się dokładnie, jakie zdjęcia chcę zrobić. To nie było tak, że ujęcia wybierałem przypadkowo. Wszystkie zostały dokładnie zaplanowane, chociaż czasami kierowałem się intuicją – powiedział Wojtek Moskwa.

Wszystkie fotografie wykonane zostały w technice czarno-białej. To, co charakteryzuje fotografie Wojtka Moskwy to nieprawdopodobna dbałość o szczegóły. Rok po wykonaniu zdjęć autor postanowił napisać do nich opisy, dzięki którym poznajemy jeszcze więcej szczegółów prezentowanych ujęć.

– Fotografie zostały przygotowane w takich formatach, by żaden szczegół nie umknął uwadze odwiedzających wystawę – podkreślił Moskwa.

Wojtek Moskwa urodził się w 1976 w Ełku, a obecnie mieszka w Warszawie. W 2001 ukończył Politechnikę Gdańską, po dwóch latach postanowił jednak porzucić pracę w zawodzie i w pełni poświęcić się fotografii.

Autor swoje wystawy prezentuje w różnych częściach Polski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację