reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Misterium Męki Pańskiej w Policach-Jasienicy

W sobotni wieczór, na tydzień przed katolickimi obchodami Wielkanocy w ruinach XIV-wiecznego klasztoru augustiańskiego w Policach–Jasienicy odbyło się już po raz ósmy Misterium Męki Pańskiej.

Misterium Męki Pańskiej w Policach-Jasienicy

na zdjęciu: w postać Jezusa wcielił się Bartłomiej Przybył

Wydarzenie zorganizowane zostało przez jasienicką parafię pw. św. Apostołów Piotra i Pawła wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach oraz Szkołą Podstawową nr 6 Policach. W inscenizacji ostatnich godzin życia Jezusa wzięło udział niespełna 100 aktorów-amatorów – mieszkańców Polic i okolic – dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna była Dorota Piekarska, oprawę muzyczną opracował z kolei Piotr Broda. Pieśni biblijne wykonało Bractwo Śpiewacze z Tanowa.

W postać Jezusa wcielił się Bartłomiej Przybył, Kajfasza zagrał Paweł Sadowski, Piłata Cezary Arciszewski, natomiast w Maryję wcieliła się Anna Hasior.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.