reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Mieszkańcy Powiatu Polickiego wspólnie zaśpiewali najpiękniejsze pieśni patriotyczne

W piątek, 11 listopada w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbył się koncert „Ułani, ułani”, w którym udział wzięło ponad tysiąc osób.

Święto Niepodległości w Policach

na zdjęciu: Koncert "Ułani, ułani" w tym roku odbył się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Policach

Gospodarzami piątkowego koncertu byli burmistrz Polic Władysław Diakun, starosta policki Andrzej Bednarek oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Anna Ryl.

Koncert rozpoczął się od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie gości ze wszystkich czterech gmin Powiatu Polickiego powitali burmistrz Polic Władysław Diakun oraz starosta policki Andrzej Bednarek.

Burmistrz Polic podkreślił, że Dzień Niepodległości to najważniejsze święto w Polsce, które nabiera szczególnego znaczenia, w kontekście wydarzeń, jakie obserwujemy za wschodnią granicą po zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę.

– Niszczona jest infrastruktura, mordowani są ludzie, niewinni ludzie. Każdego dnia przelewana jest krew niewinnych osób – mówił Władysław Diakun.

Burmistrz Diakun podkreślił również ogromną pomoc, jaką wykazali się Polacy, w tym również mieszkańcy gminy Police i całego Powiatu Polickiemu na rzecz Ukrainy i jej mieszkańców uciekającymi przed wojną.

Starosta policki zwrócił z kolei uwagę, że bycie patriotą to umiejętność łączenia Polaków, a nie ich dzielenia.

– Czym jest rzeczywiście patriotyzm? To część wielkiej społeczności, którą jest Polska, ale także Powiat i Gmina. Być patriotą to nie tylko nosić biało-czerwoną flagę, ale także być człowiekiem dobrym, życzliwym. Być patriotą to umieć łączyć, a nie dzielić. Być patriotą to umieć wybaczać. Myślę, że tego nam w ostatnim czasie potrzeba. Jesteśmy podzieleni, choć wszyscy jesteśmy Polakami. Mam nadzieję, że wtedy gdy będziemy się jednoczyć, to będziemy silniejsi, będziemy mogli więcej razem zrobić – mówił Andrzej Bednarek, starosta policki.

Koncert „Ułani, ułani” poprowadziła śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, której towarzyszył Krzysztof Figiel przy fortepianie oraz studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zgromadzona publiczność miała doskonałą okazję, aby wraz z artystami wspólnie zaśpiewać między innymi: „Wojenko, wojenko”, „Piechota, ta szara piechota”, „O mój rozmarynie” czy „My pierwsza brygada”.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Policach przy wsparciu Gminy Police oraz Starostwa Powiatowego w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.