reklama
reklama

„Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego na deskach Ośrodka Kultury

W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się dziś koncert „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

„Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” opisuje życie ludności cywilnej w czasie niepodległościowego zrywu. W sposób nieszablonowy autor ujawnia prawdę o nastrojach, emocjach i przeżyciach warszawiaków w tamtych tragicznych dniach.

Tematem prezentowanych w koncercie utworów jest historia walczącego miasta i kolejne etapy jego agonii. Układają się one we wstrząsającą relację ukazującą obraz codziennej egzystencji setek tysięcy ludzi uwięzionych w burzonej, płonącej nekropolii.

Opowieść o tragedii Warszawy ma jednak dla realizatorów też znaczenie metaforyczne – staje się opowieścią o tragedii każdej wojny, każdego aktu ludobójstwa, przemocy czy, terroryzmu, obrazem okrucieństwa historii cierpienia niewinnych ludzi, również tych żyjących współcześnie.

Przed zasiadającą na widowni młodzieżą wystąpili pianista Dominik Rosłon, wiolonczelistka Anna Szczygieł oraz Dominika Ostałowska.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego. Zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

, Źródło: Narodowe Centrum Kultury

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także