reklama
nekrolog
reklama

Brzmienie słonecznej Grecji na deskach plenerowej sceny MOK'arte

W sobotni wieczór na plenerowej scenie przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert Los Grecos. Zespół zagrał w składzie: Stella Karalis i Mitro Dymitriadis.

Na koncercie można było usłyszeć piosenki o greckim rodowodzie. Rodowici Grecy zaprezentowali to, co najlepsze w muzyce Hellady i przenieśli publiczność nad jej skąpane w słońcu, gorące morze. Od nostalgicznych, miłosnych ballad, poprzez typowe tawerniane zebbekika, przy których pękają pod nogami tańczących talerze, po energetyczne tsifteteli będące wspólnym muzycznym dziedzictwem Grecji i Turcji.

Stella Karalis jest skrzypaczką, absolwentką konserwatorium w Atenach i Akademii Sztuki w Szczecinie. Gra też na akordeonie oraz baglamie, instrumencie strunowym popularnym w Grecji i Turcji. Jej żywiołem jest w równym stopniu muzyka klasyczna, jak i grecka.

Mitro Dymitriadis, to wszechstronny gitarzysta i wokalista, który równie dobrze czuje się w muzyce latynoamerykańskiej, anglosaskiej, polskiej jak w swojej rodzimej, greckiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Tomasz Łój / Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także