reklama
reklama

Pół miliona na wydarzenia kulturalne i artystyczne

Imprezy kulturalne, festiwale, projekcje czy wystawy to tylko przykłady działań, które mogą uzyskać wsparcie w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

O jakiej kwocie mowa? Na ten cel można otrzymać do 30 tysięcy złotych.

– Samorząd Województwa co roku przekazuje środki na wsparcie instytucji kultury czy po prostu dla osób na co dzień działających w tym obszarze – podkreśla Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. – To m.in. stypendia w dziedzinie kultury, nagrody „Pro Arte”, stypendia Janko Muzykant czy właśnie wsparcie wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Podczas pandemii, bardzo trudnego czasu dla artystów, takie wsparcie jest wyjątkowo ważne – kontynuuje marszałek Olgierd Geblewicz.

Rokrocznie z tego rodzaju dofinansowania korzysta około 30 podmiotów.

Projekty muszą odbywać się na Pomorzu Zachodnim i być kierowane do mieszkańców naszego regionu. Zadania mogą być realizowane w różnej formie, np. poprzez organizację: koncertu, spektaklu, widowiska plenerowego, wystawy, festiwalu, przeglądu, imprezy filmowej lub interdyscyplinarnej.

– Różnorodność inicjatyw dotychczas była ogromna, to m.in. konkursy fotograficzne i baletowe, festiwale filmowe czy gitarowe, spotkania kultur, spektakle teatralne, a także wystawy i warsztaty. Ostatni rok to wyjątkowo trudny czas dla kultury i sztuki, dlatego tak ważne jest finansowe wsparcie tego typu działań – powiedziała Anna Bańkowska, członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Wnioskujący mogą ubiegać się o dotacje nie niższe niż 10 tysięcy złotych i nie wyższe niż 30 tysięcy złotych. Wymagane jest także wykazanie w kosztorysie własnego oraz/lub pozyskanego z innych źródeł w wysokości co najmniej 20% wnioskowanej kwoty. Łączna pula środków w konkursie to pół miliona złotych. Wnioski należy składać za pośrednictwem generatora witkac.pl do 9 kwietnia. W konkursie mogą uczestniczyć m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także