Prace Yannicka Leidera były dostępne w Ośrodku Kultury w Dobrej

W minioną sobotę w Gminnym Centrum Kultury w Dobrej prezentowana była wystawa prac Yannicka Leidera, którego dorobek można było podziwiać na ponad 300 wystawach w Europie.

Yannick Roger Leider uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne, grafikę, ceramikę i rzeźbę. Wielokrotnie pokazywał swoje prace na ponad 300 wystawach w Europie. Dzieła artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.

Tomasz Ilnicki opowiedział w TOEE o katastrofie w Czarnobylu i Fukushimie

W Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej odbyło się interesujące spotkanie z Tomaszem Ilnickim, eksploratorem, który kilkukrotnie odwiedził Czarnobyl i Fukushimę, w których doszło do awarii reaktorów w miejscowych elektrowniach jądrowych.

Tomasz Ilnicki przybliżył historię dotyczącą okoliczności, w jakich doszło do obu wypadków. Dla Polaków zdecydowanie większe znaczenie miała katastrofa, do której doszło 26 kwietnia 1986 roku. Wówczas po wypadku jądrowym radioaktywna chmura przeszła nad terytorium Europy.

Tłumy podczas koncertu z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W niedzielny wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, odbyło się premierowe wykonanie kompozycji Lacrimorium „Miejsce Łez” autorstwa Piotra Brody.

Muzyczno-literackie dzieło z prowadzonym na żywo dialogiem poezji, muzyki i sztuk wizualnych miało oddać tragizm i smutek panujący podczas wojny. Opowieść o tym, jak wojna wdziera się w losy zwykłych ludzi, tragicznie je zmieniając. Muzyka opatrzona została tekstami Ireny Naumowicz i Konrada Pawickiego.

Spektakl plenerowy, tańce i pokaz fireshow podczas Nocy Świętojańskiej w Trzebieży

W niedzielny wieczór na trzebieskiej plaży odbyła się Noc Świętojańska, podczas której wystąpił m.in. Teatr Elipsa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach oraz zespół Viklinova.

Impreza rozpoczęła się od wspólnego plecenia wianków. Następnie na plaży odbył się spektakl plenerowy „Wioska” w wykonaniu aktorów Teatru Elipsa oraz bębniarzy ze szczecińskiego Pałacu Młodzieży. Spektakl wyreżyserowała Aleksandra Słowińska.

Piękne suknie, warsztaty florystyczne i wystawy podczas VII Festiwalu Róż

W minioną niedzielę już po raz siódmy w gminie Dobra odbył się Polsko-Niemiecki Festiwal Róż upamiętniający postać hrabiny Elizabeth von Arnim, zamieszkującej niegdyś tereny dzisiejszych Rzędzin.

Impreza rozpoczęła się od barwnego korowodu, podczas którego można było obejrzeć stroje z przełomu XIX i XX wieku. Tuż po nim oficjalnego otwarcia imprezy dokonali wspólnie wójt gminy Dobra Teresa Dera oraz burmistrz gminy Blankensee Stefan Müller.

Śmietnik Artystyczny zagrał po raz 48

W czwartek, 13 czerwca w Klubie Nauczyciela w Policach, odbył się 48. Śmietnik Artystyczny, który rozpoczął się od wykonania utworu „Jabłoń”.

Wielkimi krokami zbliża się okrągły jubileusz tej uwielbianej przez młodzież imprezy. Śmietnik Artystyczny to wyjątkowa okazja do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, tanecznych oraz gry na instrumencie.

Misterium Męki Pańskiej w ruinach klasztoru augustiańskiego w Policach - Jasienicy

W sobotni wieczór, na tydzień przed katolickimi obchodami Wielkanocy w ruinach XIV-wiecznego klasztoru augustiańskiego w Policach - Jasienicy odbyło się VII Misterium Męki Pańskiej.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez jasienicką parafię pw. św. Apostołów Piotra i Pawła wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach oraz Szkołą Podstawową nr 6 Policach. W inscenizacji ostatnich godzin życia Jezusa wzięło udział około 120 aktorów-amatorów – mieszkańców Polic i okolic – dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wśród nich znaleźli się znani policzanom działacze społeczni i politycy.