Menu

Kolejny milion złotych do wydania w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego

  • Gracjan Broda

Od 1 maja mieszkańcy gminy Police mogą składać wnioski do trzeciej edycji Polickiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w 2018 roku.

Trzecia edycja przynosi ze sobą kilka zmian w regulaminie. Jedną z najważniejszych jest fakt, że głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy gminy niezależnie od wieku. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że w imieniu mieszkańców, którzy nie ukończyli 13 roku życia, czynności te muszą wykonać ich opiekunowie prawni. O kolejności projektów na karcie do głosowania będzie decydowało publiczne losowanie. Zmianie ponadto uległy również terminy poszczególnych etapów PBO.

Na składanie projektów mieszkańcy gminy Police mają czas do 16 lipca, natomiast głosowanie rozpocznie się 25 września i potrwa blisko 3 tygodnie, dokładnie do 13 października. Ogłoszenie zwycięskich projektów nastąpi najpóźniej 20 października.

- Zachęcam mieszkańców do składania projektów i liczę, że w tym roku pomysłów będzie jeszcze więcej, niż miało to miejsce w poprzednich latach - powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic.

W ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest okrągły milion złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Miejski w Policach


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją