Menu

Plaża miejska w Policach czynna do końca września

  • Gracjan Broda

W miniony piątek oddana do użytku została „miejska plaża”, zrealizowana w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Ze zlokalizowanej na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach plaży, będzie można korzystać do końca września w godzinach od 9.00 do 21.00.

Do dyspozycji dla mieszkańców jest 40 leżaków, 3 hamaki, 5 zestawów mebli ogrodowych oraz 5 parasoli. Koszt inwestycji to nieco ponad 70 tysięcy złotych.

Czytaj więcej: Plaża miejska w Policach czynna do końca września

Większa kwota na projekty w ramach IV edycji Polickiego Budżetu Obywatelskiego

  • Gracjan Broda

IV edycja Polickiego Budżetu Obywatelskiego przyniesie kilka istotnych zmian. Przede wszystkim podwyższeniu ulegnie kwota, jaka przeznaczona zostanie na realizację projektów.

Milion złotych, który obowiązywał przez pierwsze trzy edycje programu teraz będzie przeznaczony tylko na projekty realizowane na terenie miasta. Kolejne 300 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na zadania na terenie sołectw. W sumie kwota na realizację projektów w ramach kolejnej edycji Polickiego Budżetu obywatelskiego wynosić będzie 1,3 miliona złotych.

Czytaj więcej: Większa kwota na projekty w ramach IV edycji Polickiego Budżetu Obywatelskiego

Wystartowało głosowanie w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego!

  • Gracjan Broda

Już dziś o godzinie 8.00 ruszyło głosowanie w Polickim Budżecie Obywatelskim. W tegorocznej edycji można oddawać swoje głosy na dowolną liczbę spośród 16 zgłoszonych i pozytywnie zweryfikowanych projektów. Głosować może każdy mieszkaniec Gminy Police, z tym że, za mieszkańców, którzy nie skończyli 13 lat, głosują opiekunowie prawni.

W bieżącej edycji Polickiego Budżetu Obywatelskiego głos można oddać na dowolną ilość projektów dopuszczonych do głosowania.

Czytaj więcej: Wystartowało głosowanie w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego!

Policzanie złożyli 19 wniosków do Budżetu Obywatelskiego!

  • Gracjan Broda

19 wniosków wpłynęło do Polickiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w 2018 roku. Dwanaście spośród nich dotyczy miasta, natomiast pozostałe siedem to projekty dotyczące terenów sołeckich.

Do wykorzystania jest kwota miliona złotych, która podzielona została na dwie części. 750 tysięcy złotych przeznaczone zostało na projekty miejskie, natomiast pozostałe 250 tysięcy na projekty sołeckie.

Czytaj więcej: Policzanie złożyli 19 wniosków do Budżetu Obywatelskiego!

Kolejny milion złotych do wydania w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego

  • Gracjan Broda

Od 1 maja mieszkańcy gminy Police mogą składać wnioski do trzeciej edycji Polickiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w 2018 roku.

Trzecia edycja przynosi ze sobą kilka zmian w regulaminie. Jedną z najważniejszych jest fakt, że głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy gminy niezależnie od wieku. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że w imieniu mieszkańców, którzy nie ukończyli 13 roku życia, czynności te muszą wykonać ich opiekunowie prawni. O kolejności projektów na karcie do głosowania będzie decydowało publiczne losowanie. Zmianie ponadto uległy również terminy poszczególnych etapów PBO.

Czytaj więcej: Kolejny milion złotych do wydania w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją