„Złączyć się z narodem”, czyli projekcja filmu o repatriantach

W środę, 6 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się projekcja filmu „Złączyć się z narodem” w ramach kampanii społecznej, której mecenasem jest Polska Fundacja Narodowa.

W filmie zaprezentowani zostali potomkowie polskich zesłańców mieszkających do dziś w Kazachstanie. Po projekcji filmu odbyła się dyskusja na temat repatriacji.

Znicze w miejscach upamiętniających ofiary II Wojny Światowej

W związku z dniem Wszystkich Świętych burmistrz Polic Władysław Diakun wspólnie ze swoim zastępcą Maciejem Greinertem zapalili znicze w miejscach upamiętniających ofiary II Wojny Światowej – wszystkich tych, którzy w latach 1939-1945 zginęli na terenie dzisiejszej gminy Police jako więźniowie obozów, pracownicy przymusowi.

W obozach zlokalizowanych na terenach dzisiejszej gminy Police przebywali m.in. Polacy, Belgowie, Francuzi, Litwini, a także Rosjanie.

Anna Malinowska i Joanna Siedlarz nagrodzone za udział w ogólnopolskim konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”

24 października w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach – Anna Malinowska i Joanna Siedlarz – zostały nagrodzone za udział w ogólnopolskim konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”.

Nagrodzony projekt „Mamo, tato, co Wy na to?” był realizowany przez policki Ośrodek Pomocy Społecznej od roku 2013.

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w sprawie szkoły w Pilchowie

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Burmistrza Polic Władysława Diakuna z Zachodniopomorską Kurator Oświaty panią Magdaleną Zarębską-Kuleszą. Ze strony Urzędu Gminy w spotkaniu uczestniczyli również Zastępca Burmistrza Maciej Greinert i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Witold Stefański.

Było to kolejne spotkanie dotyczące sytuacji szkoły w Pilchowie. Było ono poprzedzone szeregiem spotkań zarówno z przedstawicielami rodziców, jak i nauczycielami szkoły.

Przedszkolaki sadziły tulipany na terenie gminy Police

Od 15 do 18 października na terenach zielonych gminy Police prowadzona była akcja „Posadź z nami tulipany”, w ramach polickiego tygodnia sadzenia tulipanów.

Do akcji włączyły się przedszkolaki wraz z nauczycielami z polickich przedszkoli.

Szczepienia ochronne przeciwko grypie dla mieszkańców gminy Police

W Gminie Police rozpoczęto realizację programu profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców gminy Police po 65 roku życia, który potrwa do 12 grudnia 2019 r. Do programu mogą przystąpić osoby w wieku 65 lat lub więcej (urodzonych w 1954 roku lub wcześniej) zamieszkałych na terenie gminy Police.

W ramach programu zostaną przeprowadzone darmowe szczepienia ochronne przeciwko grypie poprzedzone wywiadem oraz badaniem lekarskim kwalifikującym do szczepienia. W 2019 roku realizatorami programu szczepień są:

Trzecia Sołtysiada i Biesiada zagości w Tanowie

W najbliższą sobotę od godziny 14.00, na terenie rekreacyjnym przy Orliku w Tanowie, już po raz trzeci odbędzie się impreza pn. „Sołtysiada i Biesiada”, skierowana do mieszkańców sołectw z terenu gminy, mająca charakter integracyjny.

Jednym z punktów imprezy będą zawody sportowe pomiędzy sołectwami – tytułowa „Sołtysiada”. W trakcie trwania imprezy przewidziano wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. O godzinie 18.00 nastąpi ogłoszenie wyników rywalizacji pomiędzy sołectwami oraz wręczenie nagród i pucharów. Po części sportowej odbędzie się „Biesiada” – zabawa taneczna, która potrwa do godziny 2.00 Dla mieszkańców większości sołectw zorganizowano bezpłatną komunikację do Tanowa (w sprawie przejazdu z Trzeszczyna informacji udziela sołtys – pani Mirosława Stępień). Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Urząd Miejski w Policach czeka na zgłoszenia do udziału w Pikniku Organizacji Pozarządowych

W związku z rozpoczęciem prac związanych z organizacją pikniku organizacji pozarządowych, poniżej można pobrać formularz zgłoszenia udziału. W bieżącym roku Piknik odbędzie się 7 września 2019 r. w godzinach od 12:00 do 16:00 na deptaku przy ul. Zamenhofa w Policach.

Zgłoszenie można złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Policach (pokój 23), przesłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego (ul. Stefana Batorego 3, 72–010 Police), faksem pod numer (91) 431 18 32, przesłać pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując „13 piknik organizacji pozarządowych”.