Urząd Miejski w Policach czeka na zgłoszenia do udziału w Pikniku Organizacji Pozarządowych

W związku z rozpoczęciem prac związanych z organizacją pikniku organizacji pozarządowych, poniżej można pobrać formularz zgłoszenia udziału. W bieżącym roku Piknik odbędzie się 7 września 2019 r. w godzinach od 12:00 do 16:00 na deptaku przy ul. Zamenhofa w Policach.

Zgłoszenie można złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Policach (pokój 23), przesłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego (ul. Stefana Batorego 3, 72–010 Police), faksem pod numer (91) 431 18 32, przesłać pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując „13 piknik organizacji pozarządowych”.

Delegacja gminy Police bierze udział w obchodach 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów

Delegacja Gminy Police jest obecna w Gdańsku podczas obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Gminę Police w Gdańsku reprezentują burmistrz Polic Władysław Diakun, zastępca burmistrza Maciej Greinert oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz.

Delegacja Gminy Policy wzięła dzisiaj udział w Międzynarodowym Forum Obywatelskim 1989-2019 Narodziny Nowej Europy, które odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Dzień Sąsiada w Tatyni

W sobotę, 18 maja mieszkańcy Sołectwa Tatynia przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, zorganizowali spotkanie integracyjne dla mieszkańców pn.: „Dzień Sąsiada”.

Z uwagi na zbliżający się Dzień Dziecka postanowiono połączyć te dwie uroczystości i zorganizować spotkanie z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie dla NGO!

Powiat Policki wraz z Gminą Police serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych posiadających siedzibę na terenie Powiatu Polickiego na bezpłatne szkolenie na temat: „Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zleceniu zadań publicznych dla organizacji pozarządowych”.

Szkolenie odbędzie się 30 maja 2019 r. (czwartek) w godzinach od 16:00 do 20:00 w sali konferencyjnej Hali Sportowej przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, ul. Siedlecka 6e.

Burmistrz Polic zaprasza mieszkańców pod pomnik Jana Pawła II

W dniu 2 kwietnia Burmistrz Polic zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Police pod figurę św. Jana Pawła II w Policach, na Skwerze Jego Imienia, aby uczcić 14. rocznicę śmierci Papieża - Polaka.

Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim a zakończy o 21:37, w godzinie śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy.

Komunikat Burmistrza w sprawie przeprowadzenia ewakuacji z obszaru zagrożonego eksplozją niewybuchu w promieniu rażenia 1200 m

W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezionym w Policach przy ul. Kuźnickiej niewybuchem z okresu II wojny światowej, zarządzam ewakuację wszystkich osób przebywających na terenie zagrożonym, obejmującym obszar firm: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” i Kemipol Sp. z o.o.

Ewakuacja przeprowadzona zostanie w dniu 30 marca 2019 r. w godzinach 7.00 – 10.30. Powrót nastąpi po przeprowadzeniu akcji w dniu 30 marca 2019 r. po godzinie 10.30 na sygnał służb zarządzania kryzysowego.

Przedszkole w Policach zwiększa liczbę miejsc

Gmina Police otrzymała dofinansowanie na kolejny projekt związany z edukacją przedszkolną. Po placówkach nr 5, 8 i 11 w Policach wsparcie otrzyma Przedszkole Publiczne w Trzebieży.

W ramach projektu „Równy dostęp do edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich w Gminie Police” powstanie dodatkowy oddział, placówka zostanie dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, rozszerzona zostanie oferta o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci oraz wyrównujące zdiagnozowane deficyty, nauczyciele będą doskonalić kompetencje i kwalifikacje.

Szczepienia ochronne przeciwko grypie dla osób po 65 roku życia

Od 3 września br. Gmina Police rozpoczyna realizację programu profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców gminy Police po 65 roku życia zamieszkałych na terenie gminy Police.

Do programu mogą przystąpić osoby zamieszkałe na terenie gminy Police, które ukończyły 65 rok życia (urodzone w 1953 roku). W ramach programu zostaną przeprowadzone darmowe szczepienia ochronne przeciwko grypie poprzedzone wywiadem oraz badaniem lekarskim kwalifikującym do szczepienia. W 2018 roku realizatorami programu szczepień są: