Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 924 422 | Zgonów: 14 988 | Wyzdrowiało: 469 527


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 33 812 | Zgonów: 421

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 1924 | Zgonów: 10

Data aktualizacji: 25 listopada 2020 roku, godzina: 11.03 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Przedstawiciele władz gminnych spotkali się z dyrektorami placówek oświatowych

Dziś w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach odbyło się spotkanie przedstawicieli władz gminnych z dyrektorami i przedstawicielami placówek oświatowych dotyczące przygotowania szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego. Spotkanie poprowadził Witold Stefański, naczelnik Wydziału Kultury i Oświaty Urzędu Miejskiego w Policach.

– Chciałbym bardzo podziękować dyrektorom placówek za ich ciężką pracę w okresie panującej pandemii koronawirusa – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic. – Wasza determinacja i kompetencje sprawiły, że wspólnie ten egzamin zdaliśmy – kontynuował burmistrz Diakun.

APEL Burmistrza Polic do mieszkańców!

W celu zmniejszenia możliwości zarażenia się koronawirusem zostały przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzone kolejne restrykcje. O ich treści informowała z samochodu z zamontowanym megafonem straż miejska. Przypominam Państwu, że w trosce o zdrowie mieszkańców do odwołania zamknięte zostały instytucje kultury tj. biblioteki, Miejski Ośrodek Kultury, TOEE oraz wszystkie obiekty sportowe, jak i szkoły oraz inne jednostki oświatowe.

– Proszę o rozsądek i nie gromadzenie się na boiskach, skate parku czy placach zabaw. Od dzisiaj obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw. Takie zarządzenie wydało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Za złamanie tego zakazu można otrzymać mandat w wysokości do 5 tys. zł. W tym momencie każde skupisko ludzkie może być źródłem zarażenia koronawirusem. Pomimo monitorowania miasta przez patrole policji/straży miejskiej każdego mieszkańca proszę o rozsądek przy wychodzeniu poza miejsce zamieszkania, od tego zależy zdrowie nasze i wszystkich osób, z którymi później dana osoba ma kontakt. Na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji o zachorowaniach na terenie Gminy Police – apeluje Władysław Diakun, burmistrz Police.

Gmina Police z budżetem ''przetrwania'' w 2020 roku

W 2020 roku Gmina Police na oświatę wyda około 64 miliony złotych gdzie subwencja oświatowa wyniesie niecałe 24 miliony złotych. Wydatki na oświatę w stosunku do 2019 roku zwiększają się o ponad 4 miliony złotych, a subwencja zmniejszy się o ponad 700 tysięcy złotych. W 2020 roku zabraknie w subwencji prawie 4 miliony złotych na pokrycie wypłat wynagrodzeń nauczycieli.

Wzrost płacy minimalnej od 1 stycznia 2020 do kwoty 2600 złotych spowoduje wzrost wydatków w samej tylko oświacie o około 1,2 miliony złotych.

„Złączyć się z narodem”, czyli projekcja filmu o repatriantach

W środę, 6 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się projekcja filmu „Złączyć się z narodem” w ramach kampanii społecznej, której mecenasem jest Polska Fundacja Narodowa.

W filmie zaprezentowani zostali potomkowie polskich zesłańców mieszkających do dziś w Kazachstanie. Po projekcji filmu odbyła się dyskusja na temat repatriacji.

Znicze w miejscach upamiętniających ofiary II Wojny Światowej

W związku z dniem Wszystkich Świętych burmistrz Polic Władysław Diakun wspólnie ze swoim zastępcą Maciejem Greinertem zapalili znicze w miejscach upamiętniających ofiary II Wojny Światowej – wszystkich tych, którzy w latach 1939-1945 zginęli na terenie dzisiejszej gminy Police jako więźniowie obozów, pracownicy przymusowi.

W obozach zlokalizowanych na terenach dzisiejszej gminy Police przebywali m.in. Polacy, Belgowie, Francuzi, Litwini, a także Rosjanie.

Anna Malinowska i Joanna Siedlarz nagrodzone za udział w ogólnopolskim konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”

24 października w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach – Anna Malinowska i Joanna Siedlarz – zostały nagrodzone za udział w ogólnopolskim konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”.

Nagrodzony projekt „Mamo, tato, co Wy na to?” był realizowany przez policki Ośrodek Pomocy Społecznej od roku 2013.

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w sprawie szkoły w Pilchowie

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Burmistrza Polic Władysława Diakuna z Zachodniopomorską Kurator Oświaty panią Magdaleną Zarębską-Kuleszą. Ze strony Urzędu Gminy w spotkaniu uczestniczyli również Zastępca Burmistrza Maciej Greinert i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Witold Stefański.

Było to kolejne spotkanie dotyczące sytuacji szkoły w Pilchowie. Było ono poprzedzone szeregiem spotkań zarówno z przedstawicielami rodziców, jak i nauczycielami szkoły.

Przedszkolaki sadziły tulipany na terenie gminy Police

Od 15 do 18 października na terenach zielonych gminy Police prowadzona była akcja „Posadź z nami tulipany”, w ramach polickiego tygodnia sadzenia tulipanów.

Do akcji włączyły się przedszkolaki wraz z nauczycielami z polickich przedszkoli.