reklama:

Trzecia Sołtysiada i Biesiada zagości w Tanowie

W najbliższą sobotę od godziny 14.00, na terenie rekreacyjnym przy Orliku w Tanowie, już po raz trzeci odbędzie się impreza pn. „Sołtysiada i Biesiada”, skierowana do mieszkańców sołectw z terenu gminy, mająca charakter integracyjny.

Jednym z punktów imprezy będą zawody sportowe pomiędzy sołectwami – tytułowa „Sołtysiada”. W trakcie trwania imprezy przewidziano wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. O godzinie 18.00 nastąpi ogłoszenie wyników rywalizacji pomiędzy sołectwami oraz wręczenie nagród i pucharów. Po części sportowej odbędzie się „Biesiada” – zabawa taneczna, która potrwa do godziny 2.00 Dla mieszkańców większości sołectw zorganizowano bezpłatną komunikację do Tanowa (w sprawie przejazdu z Trzeszczyna informacji udziela sołtys – pani Mirosława Stępień). Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Urząd Miejski w Policach czeka na zgłoszenia do udziału w Pikniku Organizacji Pozarządowych

W związku z rozpoczęciem prac związanych z organizacją pikniku organizacji pozarządowych, poniżej można pobrać formularz zgłoszenia udziału. W bieżącym roku Piknik odbędzie się 7 września 2019 r. w godzinach od 12:00 do 16:00 na deptaku przy ul. Zamenhofa w Policach.

Zgłoszenie można złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Policach (pokój 23), przesłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego (ul. Stefana Batorego 3, 72–010 Police), faksem pod numer (91) 431 18 32, przesłać pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując „13 piknik organizacji pozarządowych”.

Delegacja gminy Police bierze udział w obchodach 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów

Delegacja Gminy Police jest obecna w Gdańsku podczas obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Gminę Police w Gdańsku reprezentują burmistrz Polic Władysław Diakun, zastępca burmistrza Maciej Greinert oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz.

Delegacja Gminy Policy wzięła dzisiaj udział w Międzynarodowym Forum Obywatelskim 1989-2019 Narodziny Nowej Europy, które odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Dzień Sąsiada w Tatyni

W sobotę, 18 maja mieszkańcy Sołectwa Tatynia przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, zorganizowali spotkanie integracyjne dla mieszkańców pn.: „Dzień Sąsiada”.

Z uwagi na zbliżający się Dzień Dziecka postanowiono połączyć te dwie uroczystości i zorganizować spotkanie z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie dla NGO!

Powiat Policki wraz z Gminą Police serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych posiadających siedzibę na terenie Powiatu Polickiego na bezpłatne szkolenie na temat: „Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zleceniu zadań publicznych dla organizacji pozarządowych”.

Szkolenie odbędzie się 30 maja 2019 r. (czwartek) w godzinach od 16:00 do 20:00 w sali konferencyjnej Hali Sportowej przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, ul. Siedlecka 6e.

Burmistrz Polic zaprasza mieszkańców pod pomnik Jana Pawła II

W dniu 2 kwietnia Burmistrz Polic zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Police pod figurę św. Jana Pawła II w Policach, na Skwerze Jego Imienia, aby uczcić 14. rocznicę śmierci Papieża - Polaka.

Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim a zakończy o 21:37, w godzinie śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy.

Komunikat Burmistrza w sprawie przeprowadzenia ewakuacji z obszaru zagrożonego eksplozją niewybuchu w promieniu rażenia 1200 m

W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezionym w Policach przy ul. Kuźnickiej niewybuchem z okresu II wojny światowej, zarządzam ewakuację wszystkich osób przebywających na terenie zagrożonym, obejmującym obszar firm: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” i Kemipol Sp. z o.o.

Ewakuacja przeprowadzona zostanie w dniu 30 marca 2019 r. w godzinach 7.00 – 10.30. Powrót nastąpi po przeprowadzeniu akcji w dniu 30 marca 2019 r. po godzinie 10.30 na sygnał służb zarządzania kryzysowego.

Przedszkole w Policach zwiększa liczbę miejsc

Gmina Police otrzymała dofinansowanie na kolejny projekt związany z edukacją przedszkolną. Po placówkach nr 5, 8 i 11 w Policach wsparcie otrzyma Przedszkole Publiczne w Trzebieży.

W ramach projektu „Równy dostęp do edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich w Gminie Police” powstanie dodatkowy oddział, placówka zostanie dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, rozszerzona zostanie oferta o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci oraz wyrównujące zdiagnozowane deficyty, nauczyciele będą doskonalić kompetencje i kwalifikacje.