Monika Andrzejczak wygrywa 41. Ogólnopolski Ćwierćmaraton Policki

Szczecinianka Monika Andrzejczak została zwyciężczynią 41. Ogólnopolskiego Ćwierćmaratonu Polickiego pokonując dystans 10 kilometrów w czasie 33 minut i 27 sekund, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy.

– Plan od początku był taki, aby narzucić mocne tempo i pobiec tutaj rekord życiowy. To się udało – powiedziała po biegu Monika Andrzejczak.

Drugie miejsce zajął Arkadiusz Minko, który linię mety minął 26 sekund później. Reprezentant MKL Szczecin zwyciężył w kategorii mężczyzn.

Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Beata Białek z Żarczyna, która na pokonanie 10 kilometrów potrzebowała 39 minut i 44 sekund. Na najniższym stopniu podium wśród pań stanęła szczecinianka Wioletta Murawska, która uzyskała czas 43 minut i 12 sekund.

Wśród mężczyzn drugie miejsce przypadło policzaninowi Zenonowi Szcześniakowi z czasem 34 minut i 8 sekund, natomiast miejsce trzecie Markowi Urbańskiemu z Gryfina, który uzyskał czas 34 minut i 15 sekund.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 270 zawodniczek i zawodników.