Nagłówek Dziennika Polickiego

Biało-czerwony Bieg Niepodległości. Sportowy wyraz patriotyzmu w Policach

Fundacja Aktywne Police po raz trzeci z okazji Święta Niepodległości w Policach zorganizowała Bieg Niepodległości, w którego trakcie rywalizowali najmłodsi, uczestnicy Marszu Nordic Walking oraz biegacze na dystansie 5 i 10 kilometrów.

Bieg Niepodległości w Policach

na zdjęciu: każdy uczestnik mógł pokonać linię mety z biało-czerwoną flagą w dłoni

Głównym punktem wydarzenia było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego punktualnie o godzinie 11.00. Cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego odśpiewali przedstawiciele władz samorządowych, uczestnicy imprezy, a także mieszkańcy Polic, którzy zdecydowali się wspólnie zaakcentować w ten sposób uroczystość odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Nagrody najmłodszym zawodnikom i zawodniczkom wręczali paraolimpijka Jolanta Majka oraz olimpijczyk Marcin Lewandowski.

Uczestnicy Marszu Nordic Walking do pokonania mieli dystans 5 kilometrów. Najszybciej trasę pokonał Henryk Szamotulski z Trzebiatowa. Na przejście 5-kilometrów potrzebował 32 minut i 45 sekund. Wśród kobiet triumfowała Ewa Karpienia ze Szczecina z czasem 35 minut i 56 sekund.

Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach – 5 i 10 kilometrów. Na 5 kilometrów bezkonkurencyjny okazał się Adrian Andraszkiewicz, który linię mety przekroczył po 17 minutach i 48 sekundach. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Kędzierska z czasem 23 minut i 2 sekund.

Na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Damian Kabat, uzyskując czas 35 minut i 35 sekund. Najszybszą kobietą na tym dystansie okazała się Paulina Wasielewska, która mogła pochwalić się czasem 43 minut i 45 sekund.

kliknij i zobacz pełnią galerię zdjęć z tego wydarzenia...

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.