Dziś startuje Festiwal Biegowy – Dziki Weekend

„Festiwal Biegowy – Dziki Weekend” odbędzie się już w najbliższy weekend w Policach. W ciągu trzech dni miłośnicy biegów w ekstremalnych warunkach znajdą dla siebie całą masę atrakcji.

Impreza rozpocznie się 16 sierpnia od IX Nocnego Biegu Szlakiem Dzika, którego trasa została wyznaczona ścieżkami pośród Mścięcińskiego Lasu. Start zaplanowano na godzinę 21.45, dlatego też każdy z uczestników powinien obowiązkowo posiadać czołówkę, bądź też inne źródło światła. Dzień później na tej samej trasie o godzinie 12.15 wystartuje 10-kilometrowy Bieg Szlakiem Dzika. Zawodnicy pobiegną udeptanymi ścieżkami po błocie, szutrze i piasku, obfitującymi w długie podbiegi i zbiegi, wąwozy i doliny.

Zwieńczeniem całego weekendu będzie natomiast niedzielny Ekstremalny Dzikobieg, którego początek wyznaczono na godzinę 11.15. Jego trasa o długości 7,5 km przebiegać będzie wśród lasów między Policami a Przęsocinem. Na uczestników będzie czekać szereg specjalnie w tym celu przygotowanych przeszkód terenowych – w tym m.in. ścianki, tunele, drabiny, czy też rowy z wodą.

W programie imprezy znalazły się też biegi dziecięce. W sobotę wystartuje VI „Bieg Szlakiem Małego Dzika”, w ramach którego odbędą się biegi przełajowe na różnych dystansach dostosowanych do poszczególnych kategorii wiekowych dzieci i młodzieży. Na niedzielę przewidziano dziecięcy wariant biegu ekstremalnego z przeszkodami, czyli III „Ekstremalny Junior” na dystansie 400 metrów (młodsi) i 1 kilometra (starsi).

Start wszystkich biegów jest zlokalizowany na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach.

Patronem medialnym „Festiwalu Biegowego – Dziki Weekend” jest Dziennik Policki.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda