Barbara Pochranowicz i Filip Janowski zwycięzcami IV Biegu Neptuna

Barbara Pochranowicz z Debna i Filip Janowski ze Szczecina zostali zwycięzcami IV Biegu Neptuna na dystansie 5 kilometrów, który odbył się w minioną niedzielę w Trzebieży.

Zwycięzca w kategorii mężczyzn na pokonanie dystansu potrzebował 16 minut i 11 sekund.

– Mimo że to tylko 5 km, to żeby wygrać na takim dystansie, trzeba było włożyć sporo sił – powiedział tuż po biegu Filip Janowski.

Na miejscu drugim uplasował się Michał Hulewicz, a na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Minko.

Na zdjęciu: Filip Janowski

Wśród kobiet triumfowała Barbara Pochranowicz, która trasę pokonała w czasie 19 minut 55 sekund.

– Niedawno wróciłam z urlopu, więc tym bardziej cieszy zwycięstwo w dzisiejszym biegu – mówiła zadowolona Barbara Pochranowicz.

Drugie miejsce zajęła Justyna Romej, a miejsce trzecie wywalczyła Anna Sidorowicz.

Bieg Neptuna to także rywalizacji w marszu Nordic Walking, biegi dla dzieci oraz wyjątkowo barwny bieg „syren i trytonów”.

Organizatorem Biegu Neptuna był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Jarek Dulny