Rafał Czarnecki i Irena Masnyk wygrywają 5. Sanprobi Maraton Szczeciński

Rafał Czarnecki ze Skarżyska został zwycięzcą 5. Sanprobi Maratonu Szczecińskiego. Drugie miejsce zajął pochodzący z Polic – Zbigniew Kalinowski. Na najniższym stopniu podium uplasował się Marek Urbański.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Ukrainka Irena Masnyk. Miejsce drugie przypadło Lidii Czarneckiej, natomiast miejsce trzecie zajęła Ikesa Sabkerich.

Policzanin Łukasz Wyrozębski zajął 6. miejsce w kategorii Open. Na 16. pozycji uplasował się z kolei Radosław Gałamaga. Wśród policzanek najszybsza była Aleksandra Kwiatkowska.

Do rywalizacji na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów przystąpiło 500 zawodniczek i zawodników. Organizatorzy wyznaczyli limit czasowy do pokonania trasy. Wynosił on 6 godzin.