Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 51 791 | Zgonów: 1 807 | Wyzdrowiało: 36 691


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 862 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 19 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 9 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.53 | Kliknij i przeczytaj raport


5. Sanprobi Maraton Szczecinski już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 5. Sanprobi Maraton Szczeciński. Partnerem imprezy jest m.in. gmina Police oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach.

Start do biegu nastąpi o godzinie 8.00 z ul. Bursztynowej w Policach, mieszczącej się tuż przy kompleksie rekreacyjno-sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Biorący udział w 5. Sanprobi Maratonie Szczecińskim będą mieli do pokonania w samych Policach dystans 10 kilometrów, podzielonych na dwie pętle. Rywalizacja przebiegać będzie ulicami Zamenhofa, Bankową, Wyszyńskiego w kierunki pętli autobusowej w Siedlicach, gdzie nastąpi nawrót i następnie ulicą Piaskową.

Po drugiej pętli zawodnicy na rondzie ks. Kazimierza Majdańskiego skręcą w ulicę Roweckiego i pobiegną do ulicy Tanowskiej, a następnie w kierunku Pilchowa. Dalsza część trasy ulokowana zostanie w Szczecinie. Meta biegu zostanie ustawiona na parkingu kąpielisk Arkonka.

Limit czasowy do pokonania trasy liczącej 42,195 km wynosi 6 godzin. Zgodnie z regulaminem zawodnicy, którzy na półmetku (21,097 km) osiągną czas powyżej 3 godzin od strzału startera, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda