reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 25 177 | Zgonów: 1 127 | Wyzdrowiało: 12 410


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 552 | Zgonów: 19

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 05 czerwca 2020 roku, godzina: 10:02 | Kliknij i przeczytaj raport

Dyrektor OSiR o nowościach na tegorocznej edycji Biegu Neptuna

Podczas piątkowej konferencji prasowej Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach poinformował o szczegółach dotyczących lipcowego Biegu Neptuna, który odbędzie się w Trzebieży. Zaprezentowany został również oficjalny hymn autorstwa Jacka Wójcikiewicza, zaśpiewany wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzebieży.

W tym roku start i meta biegu głównego zlokalizowana zostanie na terenie spalonej w listopadzie ubiegłego roku promenady.

– Chcemy zamanifestować, aby już nigdy i nigdzie nie doszło do takiej tragedii – zadeklarował Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Dla uczestników, którzy brali udział we wszystkich trzech dotychczasowych edycjach, organizatorzy przygotowali specjalny pakiet VIP Neptuna, w skład którego wchodzić będzie m.in. specjalny numer startowy oraz poczęstunek.

– Zarówno bieg główny, jak i marsz Nordic Walking odbędzie się na dystansie 5 kilometrów – zapowiedział Waldemar Echaust. – Dodatkowo podobnie jak w latach ubiegłych wystartuje bieg syren cieszący się niesłabnącym powodzeniem – dodał.

W tym roku oficjalnym partnerem Biegu Neptuna będzie Stowarzyszenie Klub Biegowy „Dzik”, który jest organizatorem Dzikiego Weekendu. Podczas Biegu Neptuna Stowarzyszenie będzie odpowiedzialne m.in. za zabezpieczenie trasy biegu.

Imprezą towarzyszącą będzie Festiwal Kolorów - Splash of colour.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda