Monika Andrzejczak i Artur Olejarz wygrali Policką Piętnastkę na dystansie 15 km

Jak co roku na początku czerwca ulice Polic stały się scenerią dla rywalizacji biegaczy w różnych kategoriach. 2 czerwca już po raz 31. wystartowała Policka Piętnastka.

Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse – 5, 10 i 15 kilometrów. Na najkrótszym dystansie oprócz tradycyjnych biegaczy wystartowali również miłośnicy marszu z kijkami Nordic Walking.

Na starcie sklasyfikowanych zostało łącznie blisko 350 osób, z czego najwięcej na najdłuższym dystansie. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Artur Olejarz ze Szczecina. Wśród kobiet jako pierwsza metę przekroczyła szczecinianka Monika Andrzejczak, która uplasowała się na drugim miejscu klasyfikacji generalnej. Na dystansie 10 km zwyciężył Michał Sieczkowski ze Szczecina, a najszybszą kobietą została Marta Malec z Kalisza Pomorskiego. Najkrótszy – 5-kilometrowy dystans – najszybciej pokonał Damian Samson ze Szczecina, zaś najlepszą kobietą została Sandra Dołżańska z Polic.

W kategorii Nordic Walking zwyciężyli: Marek Dołęgowski z Kołczewa, natomiast spośród kobiet – Sylwia Stachowicz-Hawrylak ze Szczecina.

Najszybszymi policzanami okazali się: Kamil Bieniek oraz Aleksandra Kwiatkowska (15 km), Damian Szycik oraz Anita Gocał (10 km), Paweł Kuczyński oraz Sandra Dołżańska (5 km), Sławomir Waryszak oraz Grażyna Woźniewska (Nordic Walking).

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda