reklama:

Łukasz Skórski zwycięzcą IX Nocnego Biegu Szlakiem Dzika

Łukasz Skórski z Mieszkowic został zwycięzcą IX Nocnego Biegu Szlakiem Dzika na dystansie 5 kilometrów, uzyskując czas 21:38.05.

Drugie miejsce zajął Bartosz Przekopowicz ze Stargardu z czasem 21:45.70, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Mateusz Apiecionek z Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego „Ósemka” w Policach, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 22:02.70.

Dziś startuje Festiwal Biegowy – Dziki Weekend

„Festiwal Biegowy – Dziki Weekend” odbędzie się już w najbliższy weekend w Policach. W ciągu trzech dni miłośnicy biegów w ekstremalnych warunkach znajdą dla siebie całą masę atrakcji.

Impreza rozpocznie się 16 sierpnia od IX Nocnego Biegu Szlakiem Dzika, którego trasa została wyznaczona ścieżkami pośród Mścięcińskiego Lasu. Start zaplanowano na godzinę 21.45, dlatego też każdy z uczestników powinien obowiązkowo posiadać czołówkę, bądź też inne źródło światła. Dzień później na tej samej trasie o godzinie 12.15 wystartuje 10-kilometrowy Bieg Szlakiem Dzika. Zawodnicy pobiegną udeptanymi ścieżkami po błocie, szutrze i piasku, obfitującymi w długie podbiegi i zbiegi, wąwozy i doliny.

Barbara Pochranowicz i Filip Janowski zwycięzcami IV Biegu Neptuna

Barbara Pochranowicz z Debna i Filip Janowski ze Szczecina zostali zwycięzcami IV Biegu Neptuna na dystansie 5 kilometrów, który odbył się w minioną niedzielę w Trzebieży.

Zwycięzca w kategorii mężczyzn na pokonanie dystansu potrzebował 16 minut i 11 sekund.

W niedzielę wystartuje czwarta edycja Biegu Neptuna

W najbliższą niedzielę w Trzebieży odbędzie się IV edycja Biegu Neptuna organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach. W trakcie imprezy odbędzie się Festiwal Kolorów – Splash of Colours.

– Do rywalizacji w biegu głównym imprezy, zgłosiło się już ponad 700 zawodników – mówi Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Rafał Czarnecki i Irena Masnyk wygrywają 5. Sanprobi Maraton Szczeciński

Rafał Czarnecki ze Skarżyska został zwycięzcą 5. Sanprobi Maratonu Szczecińskiego. Drugie miejsce zajął pochodzący z Polic – Zbigniew Kalinowski. Na najniższym stopniu podium uplasował się Marek Urbański.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Ukrainka Irena Masnyk. Miejsce drugie przypadło Lidii Czarneckiej, natomiast miejsce trzecie zajęła Ikesa Sabkerich.

5. Sanprobi Maraton Szczecinski już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 5. Sanprobi Maraton Szczeciński. Partnerem imprezy jest m.in. gmina Police oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach.

Start do biegu nastąpi o godzinie 8.00 z ul. Bursztynowej w Policach, mieszczącej się tuż przy kompleksie rekreacyjno-sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Dyrektor OSiR o nowościach na tegorocznej edycji Biegu Neptuna

Podczas piątkowej konferencji prasowej Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach poinformował o szczegółach dotyczących lipcowego Biegu Neptuna, który odbędzie się w Trzebieży. Zaprezentowany został również oficjalny hymn autorstwa Jacka Wójcikiewicza, zaśpiewany wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzebieży.

W tym roku start i meta biegu głównego zlokalizowana zostanie na terenie spalonej w listopadzie ubiegłego roku promenady.

Monika Andrzejczak i Artur Olejarz wygrali Policką Piętnastkę na dystansie 15 km

Jak co roku na początku czerwca ulice Polic stały się scenerią dla rywalizacji biegaczy w różnych kategoriach. 2 czerwca już po raz 31. wystartowała Policka Piętnastka.

Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse – 5, 10 i 15 kilometrów. Na najkrótszym dystansie oprócz tradycyjnych biegaczy wystartowali również miłośnicy marszu z kijkami Nordic Walking.