W najbliższą sobotę wystartuje kolejna edycja Extreme WOLF

W sobotę, 1 lutego wystartuje kolejna edycja ekstremalnego biegu Extreme WOLF na dystansie 6 i 12 kilometrów. Do rywalizacji mogą przystąpić zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 18 lat.

Mężczyźni mogą startować jedynie w krótkich spodenkach, rękawiczkach i czapkach. Kobiety wystartują dodatkowo w koszulkach z krótkim rękawkiem.

Bieg Mikołajkowy w Policach wystartował już po raz siódmy

Ponad 800 zawodników wystartowało w VII Biegu Mikołajkowym, który odbył się minioną niedzielę w Policach.

Uczestnicy mogli rywalizować w kilku kategoriach: Marsz Nordic Walking na 5 km, Bieg dla dzieci na 200 m, 400 m i 800 m, Świąteczna Sztafeta Marzeń z choinką oraz Bieg Główny na 10 km.

Trzecia edycja Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych

Na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyła się trzecia edycja Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych 2019/2010.

Podobnie jak w ubiegłych edycjach udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. Do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze dwie edycje, które odbędą się na wiosnę przyszłego roku.

Monika Andrzejczak wygrywa 41. Ogólnopolski Ćwierćmaraton Policki

Szczecinianka Monika Andrzejczak została zwyciężczynią 41. Ogólnopolskiego Ćwierćmaratonu Polickiego pokonując dystans 10 kilometrów w czasie 33 minut i 27 sekund, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy.

– Plan od początku był taki, aby narzucić mocne tempo i pobiec tutaj rekord życiowy. To się udało – powiedziała po biegu Monika Andrzejczak.

Gmina Dobra pobiegnie w sobotę

W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 na boisku sportowym w Grzepnicy odbędzie się coroczna akcja pn. „Gmina Dobra Biega”.

W tym roku gośćmi wydarzenia będą: Grzegorz Puzoń (zawodnik sztuk walki – Taekwondo) i Marcin Parcheta (wielokrotny mistrz Polski, Europy i Świata w MuayThai).

Łukasz Skórski zwycięzcą IX Nocnego Biegu Szlakiem Dzika

Łukasz Skórski z Mieszkowic został zwycięzcą IX Nocnego Biegu Szlakiem Dzika na dystansie 5 kilometrów, uzyskując czas 21:38.05.

Drugie miejsce zajął Bartosz Przekopowicz ze Stargardu z czasem 21:45.70, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Mateusz Apiecionek z Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego „Ósemka” w Policach, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 22:02.70.

Dziś startuje Festiwal Biegowy – Dziki Weekend

„Festiwal Biegowy – Dziki Weekend” odbędzie się już w najbliższy weekend w Policach. W ciągu trzech dni miłośnicy biegów w ekstremalnych warunkach znajdą dla siebie całą masę atrakcji.

Impreza rozpocznie się 16 sierpnia od IX Nocnego Biegu Szlakiem Dzika, którego trasa została wyznaczona ścieżkami pośród Mścięcińskiego Lasu. Start zaplanowano na godzinę 21.45, dlatego też każdy z uczestników powinien obowiązkowo posiadać czołówkę, bądź też inne źródło światła. Dzień później na tej samej trasie o godzinie 12.15 wystartuje 10-kilometrowy Bieg Szlakiem Dzika. Zawodnicy pobiegną udeptanymi ścieżkami po błocie, szutrze i piasku, obfitującymi w długie podbiegi i zbiegi, wąwozy i doliny.

Barbara Pochranowicz i Filip Janowski zwycięzcami IV Biegu Neptuna

Barbara Pochranowicz z Debna i Filip Janowski ze Szczecina zostali zwycięzcami IV Biegu Neptuna na dystansie 5 kilometrów, który odbył się w minioną niedzielę w Trzebieży.

Zwycięzca w kategorii mężczyzn na pokonanie dystansu potrzebował 16 minut i 11 sekund.