Policka Piętnastka w pierwszy weekend czerwca! Zapisz się już dziś

Organizatorzy zapraszają do udziału w tegorocznej edycji Polickiej Piętnastki. Impreza podobnie jak w latach ubiegłych zaplanowana została na pierwszy weekend czerwca.

Policka Piętnastka

W sobotę, 4 czerwca o godzinie 17.00 wystartuje marsz Nordic Walking na dystansie 8 kilometrów po leśnych ścieżkach. O tej samej godzinie rywalizować będą najmłodsi uczestnicy na bieżni lekkoatletycznej stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej 97 w Policach.

III Bieg Korczaka: Na trasie rywalizowali najmłodsi uczestnicy [zdjęcia]

Dziś na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbyła się trzecia edycja Biegu Korczaka, w którym jako pierwsi do rywalizacji stanęli najmłodsi zawodnicy i zawodniczki.

Bieg Korczaka w Policach – Dekoracja najmłodszych uczestników

Rywalizacja odbywała się w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W sobotę odbędzie się III edycja Biegu Korczaka w Policach

W najbliższą sobotę odbędzie się III edycja Biegu Korczaka, której organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach.

Bieg Korczaka w Policach

Patronat honorowy nad imprezą objęli m.in.: Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, starosta policki oraz przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

Policki Bieg Mikołajkowy w pięknej, zimowej scenerii

W niedzielę, 5 grudnia w Policach odbyła się dziewiąta edycja Biegu Mikołajkowego. Do rywalizacji przystąpiły dzieci, uczestnicy marszu Nordic Walking oraz Biegacze.

Dębowa Dycha w Policach

Zwycięzcą Biegu Mikołajkowego na dystansie 10 kilometrów został Andrzej Pańko z Gryfina, który na pokonanie trasy potrzebował 36 minut i 29 sekund. Drugie miejsce zajął Krzysztof Waszak z Włocławka, a na najniższym stopniu podium uplasował się Tomasz Waszczuk ze Szczecina.

Obchodzili Narodowe Święto Niepodległości na sportowo! Wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego

Dziś na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyła się impreza biegowa z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Dębowa Dycha w Policach

Na malowniczych trasach Puszczy Wkrzańskiej w rejonie Dębów Bogusława rywalizowali zarówno uczestnicy marszu Nordic Walking oraz biegacze. Ci pierwsi na dystansie 8 kilometrów, natomiast Ci drudzy na dystansach – 5 i 10 kilometrów.

Dębowa Dycha – Bieg Niepodległości w Policach

W czwartek, 11 listopada w Policach odbędzie się bieg z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości „Dębowa Dycha” organizowany przez Fundację Aktywne Police.

Zawodniczki i zawodnicy mają do wyboru dwie trasy biegowe na dystansie: 5 i 10 kilometrów po malowniczych terenach Puszczy Wkrzańskiej.

X Jubileuszowy Bieg Przełajowy Jarzębina już w październiku

W sobotę, 9 października odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Biegu Przełajowego „Jarzębina” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno.

Dla uczestników przygotowano dwie trasy. Pierwsza na dystansie 3,8 kilometra i druga na dystansie dwukrotnie dłuższym. Ponadto na dystansie 3,8 kilometra odbędzie się również Marsz Nordic Walking.

Ekstremalny Dzikobieg zwieńczeniem Dzikiego Weekendu 2021 [wideo]

Mateusz Olichowski zwyciężył w Ekstremalnym Dzikobiegu, który został zorganizowany w minioną niedzielę w Policach w ramach Festiwalu Biegowego Dziki Weekend. Wśród kobiet najlepsza - po raz trzeci w trakcie tegorocznej edycji - Edyta Dydek.

7,5 kilometrowa trasa Ekstremalnego Dzikobiegu została urozmaicona wieloma trudnymi do pokonania przeszkodami - takimi jak: ścianki, pochylnie, równoważnie, rusztowania, rowy i kontenery wypełnione wodą. Uczestnicy musieli również przeczołgać się pod specjalnie zamontowaną siecią oraz pod... wojskowym transporterem opancerzonym. Nie zabrakło także noszenia opon.