reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Przedstawiciele Grupy Azoty Police złożyli kwiaty pod pomnikiem „Ludziom Solidarności” w Policach

30 sierpnia, w 43. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania związku zawodowego NSZZ "Solidarność" pod pomnikiem „Ludziom Solidarności” w Policach, kwiaty złożyli przedstawiciele zarządu Grupy Azoty Police Stanisław Kostrubiec i Anna Tarocińska oraz członkowie Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" Zakłady Chemiczne "Police".

43. rocznica Porozumień Sierpniowych

na zdjęciu: Anna Tarocińska i Stanisław Kostrubiec składają kwiaty pod pomnikiem „Ludziom Solidarności” w Policach

Strajki, do których doszło w 1980 roku na Wybrzeżu, były wywołane pogarszającą się sytuacją ekonomiczną kraju. Doprowadziły one do podpisania czterech porozumień między ówczesnym rządem, a komitetami strajkowymi.

Pierwsze porozumienie podpisano w Szczecinie – 30 sierpnia 1980. Kolejne natomiast 31 sierpnia 1980 w Gdańsku, 3 września 1980 w Jastrzębiu-Zdroju i 11 września 1980 w Hucie Katowice (Dąbrowa Górnicza).

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.