reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Uroczystości z okazji jubileuszu Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Police

W poniedziałek, 12 czerwca na terenie Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Police odbyły się uroczystości z okazji Święta Strażaka i 55-lecia jednostki.

Grupa Azoty Polyolefins

na zdjęciu: (od lewej) prezes Grupy Azoty Police Mariusz Grab, Komendant Straży Pożarnej w Grupie Azoty Police Jarosław Konopacki

Zaproszonych gości powitał Jarosław Konopacki – Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Technicznego, Komendant Straży Pożarnej w Grupie Azoty Police.

Wyróżnionym strażakom, w podziękowaniu za trud ponoszony przy wypełnianiu odpowiedzialnej służby, prezes Grupy Azoty Police Mariusz Grab wręczył odznaczenia i listy gratulacyjne.

Prezes Grab podkreślił, że w związku z uruchomieniem Polimerów Police, zakładowa jednostka straży pożarnej została wzmocniona o nowych strażaków, aby mogła chronić zarówno dwa zakłady, jak i gminę Police.

– Życzę Państwu wielu sukcesów i bezpiecznej pracy – mówił prezes Grupy Azoty Police.

List gratulacyjny od Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straż Pożarnej nadbrygadiera Jarosława Tomczyka, skierowany do komendanta Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Police Jarosława Konopackiego, odczytał st. bryg. Mirosław Pender – Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

– Z okazji Dnia Strażaka, proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia i gratulacje oraz wyrazy uznania za zaszczytną, humanitarną służbę pożarniczą, którą pełnicie na co dzień. (...) Ten uroczysty dzień niech będzie powodem do waszej satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku i poświęcenia. Być strażakiem to bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności. To odpowiedzialność, męstwo, gotowość do działania. (...) Niech podejmowanym działaniom zawsze towarzyszy dewiza Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – napisał nadbryg. Jarosław Tomczyk.

Strażaków, w dniu ich święta, odwiedziły dzieci z jednej ze szczecińskich podstawówek. Uczniowie wzięli również udział w uroczystości.

Zakładowa Straż Pożarna jest bardzo nowoczesną jednostką ochrony przeciwpożarowej, specjalizującą się w ratownictwie chemicznym i technicznym. Posiada 55-letnie doświadczenie w walce z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Mariusz Hałgas

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.