reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W nocy wystąpi efekt świetlny na pochodni na terenie projektu Polimery Police

Grupa Azoty Polyolefins S.A. informuje, że w związku z przejściem do kolejnych faz uruchamiania Projektu Polimery Police, w nocy 27 czerwca 2023 r. przewiduje się spalanie części węglowodorów na pochodni (tzw. flarze).

Grupa Azoty Polyolefins

na zdjęciu: Grupa Azoty Polyolefins

– Wynikiem tego procesu jest charakteryzujący się wysokim płomieniem ognia efekt świetlny widoczny z dużej odległości oraz możliwością wystąpienia dźwięku. Jest to bezpieczny i w pełni kontrolowany proces wynikający z uwarunkowań technologicznych związanych z pracą instalacji. Proces ten nie wpływa na środowisko – informuje Grupa Azoty Polyolefins S.A.

Pochodnia zwana też flarą ma wysokość 128 m i wraz z całym systemem zrzutów zapewnia bezpieczne odprowadzenie gazów zrzutowych z instalacji podczas normalnej pracy, rozruchu, odstawienia oraz awarii instalacji, poprzez ich spalenie na szczycie pochodni.

Jest to stosowany powszechnie na świecie w tego typu zakładach element bezpieczeństwa procesowego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Grupa Azoty Polyolefins

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.