reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Najlepsi uczniowie otrzymali Stypendia naukowe

W siedzibie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów naukowych dla najlepszych uczniów z kierunków kształcenia – Technik Technologii Chemicznej.

Uroczystość wręczenia stypendiów naukowych

na zdjęciu: Uroczystość wręczenia stypendiów naukowych

Zarząd Spółki wyróżnił czterech uczniów z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz jednego ucznia z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie.

– Grupa Azoty się rozwija. Idziemy w kierunku nowych wyzwań, szczególnie to widać w strategii Grupy Azoty. Pracujemy nad pozyskaniem różnych źródeł energii, które przede wszystkim mają zredukować emisję. To będzie rok dużych wyzwań, ale też pokaże namacalnie strategię naszej grupy. – powiedział Mariusz Grab, prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

W trakcie wydarzenia przybliżono również współpracę polickiej Spółki z Zespołem Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie w kwestii nowego kierunku, jakim jest technik analityk.

– Spółka wspomogła w wyposażeniu nowego laboratorium, to drugie w szkole laboratorium tym razem dedykowane do kształcenia techników analityków – podkreśliła dr n.zdr. Ewa Chmielewska, pełnomocnik ds. współpracy ze szkolnictwem z ramienia Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Wieloletnią współpracę z największym pracodawcą w regionie kontynuuje również Zespół Szkół w Policach, który z policką Spółką kooperuje od 2015 roku. Uczniowie „Białej Szkoły” mogą m.in. korzystać z nowoczesnego laboratorium chemicznego na terenie szkoły, a swoją wiedzę praktyczną poszerzać w trakcie staży zawodowych organizowanych od września do kwietnia na terenie Spółki.

– Grupa Azoty Police wspiera nas również w trakcie naboru na kierunek technik technologii chemicznej, informują jak później po ukończeniu takiego kierunku, wygląda praca w zawodzie – zauważyła Monika Przychodniak-Loga, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Mariusz Hałgas

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.