28. Targi Leistungsschau w Pasewalku z polskimi akcentami

W miniony weekend w Pasewalku odbyły się targi gospodarcze, podczas których prezentowały się przedsiębiorstwa z powiatu Vorpommern-Greifswald. Swoje stoisko zaprezentowała również gmina Police, która promowała swoje walory turystyczne oraz dorobek kulturalno-sportowy.

Udział w imprezie wzięło ponad 100 wystawców prezentujących swoje produkty oraz usługi z niemal każdego sektora gospodarki.

– Gmina Police od początku partnerstwa z miastem Pasewalk uczestniczy w targach gospodarczych w Pasewalku – powiedziała Kamila Turzyńska, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Policach. – Dzięki doskonałej współpracy na przestrzeni ostatnich 20 lat z naszymi niemieckimi partnerami, zrealizowaliśmy mnóstwo projektów unijnych, dzięki którym powstają m.in. ścieżki rowerowe – dodała Turzyńska.

Na zdjęciu: Delegacje z Polski i z Niemiec na stoisku gminy Police podczas 28. Targów Leistungsschau

Pośród niemieckich wystawców znaleźli się również Polacy. Swoje walory uzdrowiskowe prezentowało m.in. Uzdrowisko Świnoujście S.A., z którego walorów chętnie korzystają goście z Niemiec.

Podczas 28. Targów Leistungsschau z bogatą ofertą przygotowaną przez wystawców zapoznawali się zarówno odwiedzający z Niemiec, jak i z Polski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda