reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 25 177 | Zgonów: 1 127 | Wyzdrowiało: 12 410


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 552 | Zgonów: 19

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 05 czerwca 2020 roku, godzina: 10:02 | Kliknij i przeczytaj raport

Awaria ważnych instalacji Grupy Azoty Police

Dwie ważne instalacje Grupy Azoty Police – Synteza Amoniaku i Synteza Mocznika – nie działają. Wszystko przez awarię kotłów na innej istotnej instalacji zakładu – tj. na Przygotowaniu Gazu Syntezowego.

Usterka została stwierdzona podczas trwającego od 4 kwietnia do 11 czerwca planowego postoju remontowego w Jednostce Biznesowej Nitro. W związku z tym konieczne było wyłączenie produkcji amoniaku i mocznika.

Aktualnie firma otrzymała od Urzędu Dozoru Technicznego stanowisko, zgodnie z którym należy przeprowadzić badania dla kwalifikowania technologii spawania złączy spawanych - próbnych, wykonanych z materiałów pobranych z eksploatowanego urządzenia, co ma pozwolić na skuteczne wykonanie naprawy – czytamy w komunikacie opublikowanym na giełdzie w nocy z 4 na 5 lipca.

Grupa Azoty Police przewiduje, że przywrócenie produkcji będzie możliwe dopiero w drugim tygodniu sierpnia 2019 r. - instalacja Syntezy Mocznika będzie całkowicie wyłączona do 11 sierpnia br. Na razie spółka nie informuje o stratach, jakie zakład poniesienie w wyniku awarii.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda