Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 55 319 | Zgonów: 1 858 | Wyzdrowiało: 38 162


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 927 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 20 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 14 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.39 | Kliknij i przeczytaj raport


Związkowcy napisali list do ministra Jacka Sasina w sprawie zawieszenia Anny Tarocińskiej

Dwa działające przy Grupie Azoty Police związki zawodowe napisały do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ws. zawieszenia przez radę nadzorcz [...]

Przeczytaj cały artykuł
  • Opublikowano:

Dziś podpisana została umowa, na mocy której Grupa Azoty Polyolefins S.A. przekaże darowiznę powiatowi polickiemu w kwocie 100 tysięcy złotych na realizację zadań podejmowanych przez powiat w celu przeciwdziałania zagrożeniom związanym z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

– Społeczną Odpowiedzialność Biznesu traktujemy niezmiernie poważnie, dlatego z radością przyjąłem fakt, że po raz kolejny Spółka spod znaku Grupy Azoty włącza się w pomoc i wspiera społeczność lokalną – powiedział Wojciech Wrdacki, prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Kluczowe spółki Grupy Azoty przeznaczyły łącznie ponad 3,2 mln zł na wsparcie jednostek i instytucji walczących z pandemią. Środki skierowano przede wszystkim do szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych w regionach działalności poszczególnych firm.

Grupa Azoty Polyolefins przekazała również niezbędne środki ochrony osobistej do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Natomiast w kwietniu w pomoc włączył się również generalny wykonawca inwestycji Polimery Police, który przekazał blisko 300 tysięcy złotych na zakup respiratorów dla szpitala w Policach.

– Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż Grupa Azoty realizując tak absorbujący i skomplikowany projekt, wciąż zachowuje otwartość na współpracę z lokalnymi samorządami i na potrzeby mieszkańców. Bardzo dziękuję, w imieniu Powiatu Polickiego, za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa w obliczu istniejącej pandemii – podkreślił Andrzej Bednarek, starosta policki.

Zarząd Powiatu w Policach od początku pojawienia się zagrożenia realizuje działania zmierzające do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, jak również przeciwdziałające skutkom społecznym i ekonomicznym pandemii.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda