reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 91 514 | Zgonów: 2 513 | Wyzdrowiało: 69 695


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 811 | Zgonów: 34

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 60 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 30 września 2020 roku, godzina: 11.02 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Spółki Grupy Azoty zawarły porozumienie z Akademią Morską

Trzy należące do Grupy Azoty spółki Grupa Azoty Police, Grupa Azoty Polyolefins i Grupa Azoty Police Serwis - podpisały porozumienie z Akademią Mo [...]

Przeczytaj cały artykuł
  • Opublikowano:

Starosta policki może udzielić jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r. Pożyczka jest udzielana ze środków Funduszu Pracy do wysokości 5 tysięcy złotych.

– Od 1 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Policach przyjmuje w trybie ciągłym od mikroprzedsiębiorców, podmiotów zatrudniających, bądź samozatrudnionych działalność gospodarczą wnioski o mikropożyczki – mówi Paweł Wieczorkowski, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Do 18 maja do polickiego urzędu wpłynęło 4 186 wniosków o udzielenie mikropożyczki na łączną kwotę blisko 21 milionów złotych, z czego 1 022 wnioski rozpatrzono pozytywnie i wypłacono środki finansowe w łącznej kwocie ponad 5 milionów złotych.

Ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych przedsiębiorców forma rządowego wsparcia, sprawia, że okres oczekiwania na rozpatrzenie wniosku się wydłuża. Przedsiębiorcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Co istotne pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia.

Starosta policki Andrzej Bednarek apeluje do przedsiębiorców z terenu Powiatu Polickiego, aby skorzystali z możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe w ramach instrumentów wsparcia określonych w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda