Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 5 742 | Zgonów: 175


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 144 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 7 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 kwietnia 2020 roku, godzina: 10:06 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

ogłoszenie wydawcy
reklama | Życzenia Wielkanocne Dziennika Polickiego

Hyundai Engineering otrzymał od Starostwa Powiatowego w Policach kolejne pozwolenia na budowę

Hyundai Engineering będący głównym wykonawcą inwestycji Polimery Police otrzymał od Starostwa Powiatowego w Policach kolejne pozwolenia na budowę.

Otrzymane decyzje pozwalają na rozpoczęcie budowy instalacji służącej do odwodornienia propanu, która jest jedną z dwóch kluczowych instalacji w całym projekcie Polimerów Police.

Inwestycja jest obecnie realizowana na terenie przyszłego terminalu przeładunkowo-magazynowego. Decyzję umożliwiającą rozpoczęcie prac budowlanych na tym terenie, została wydana pod koniec grudnia ubiegłego roku przez wicewojewodę zachodniopomorskiego.

– Na terenie portu Hyundai prowadzi obecnie prace związane z przygotowaniem do budowy zbiorników na propan i etylen. 21 stycznia rozpoczęte zostały prace związane z posadowieniem pośrednim, czyli tzw. palowanie – informuje Grupa Azoty Polyolefins.

Po uruchomieniu instalacji odwodornienia propanu będzie możliwe produkowanie prawie 430 tysięcy ton propylenu rocznie, który w następnym kroku zostanie wykorzystany do produkcji polipropylenu.

W ramach inwestycji oprócz wspomnianej instalacji służącej do odwodornienia propanu powstanie instalacja do produkcji polipropylenu, instalacje pomocnicze oraz infrastruktura logistyczna.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda