Awaria ważnych instalacji Grupy Azoty Police

Dwie ważne instalacje Grupy Azoty Police – Synteza Amoniaku i Synteza Mocznika – nie działają. Wszystko przez awarię kotłów na innej istotnej instalacji zakładu – tj. na Przygotowaniu Gazu Syntezowego.

Usterka została stwierdzona podczas trwającego od 4 kwietnia do 11 czerwca planowego postoju remontowego w Jednostce Biznesowej Nitro. W związku z tym konieczne było wyłączenie produkcji amoniaku i mocznika.

Iwona Wojnowska i Andrzej Rogowski w Radzie Nadzorczej Grupy Azoty Police

Były zastępca prezydenta Szczecina Mariusz Kądziołka został przewodniczącym Rady Nadzorczej VIII kadencji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Sześcioosobową radę tworzą ponadto Agnieszka Dąbrowska, Bożena Licht oraz Mirosław Kozłowski, będący reprezentantem Skarbu Państwa.

Już jutro Kiermasz Pracy w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach

Już jutro w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się XVII Policki Kiermasz Pracy „Szansa na lepszą przyszłość”.

W godzinach od 11.00 do 14.00 w budynku MOK mieszczącym się przy ul. Siedleckiej 1A na osoby bezrobotne i poszukujące pracy czekać będą pracodawcy zaproszeni przez organizatora – Powiatowy Urząd Pracy w Policach.

Umowa z wykonawcą Polimerów Police podpisana

W sobotę, 11 maja spółka PDH Polska S.A. podpisała umowę z Hyundai Engineering Co., Ltd na kompleksową realizację budowy „Polimerów Police”.

– Realizacja tej strategicznej inwestycji to ważne wydarzenie zarówno dla grupy kapitałowej Grupa Azoty, jak i dla polskiego przemysłu chemicznego – powiedział Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police.

Hyundai Engineering generalnym wykonawcą Polimerów Police

Hyundai Engineering został ostatecznie zatwierdzony przez zarząd PDH Polska S.A., jako generalny wykonawca Polimerów Police. Całkowity budżet związany z realizacją projektu nie powinien przekroczyć 1,52 miliarda euro.

– Podjęcie kluczowych decyzji korporacyjnych przez organy PDH Polska przybliża nas do kolejnych istotnych etapów realizacji projektu, w tym planowanego w II kwartale 2019 r. podpisania finalnej umowy z Hyundai Engineering – powiedział Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police.

Grupa Azoty zainteresowana produkcją grafenu

Grupa Azoty jest zainteresowana produkcją grafenu – donosi Rzeczpospolita. Aktualnie firma zleciła ocenę możliwości zastosowania grafenu. Wstępne wyniki badań są obiecujące – wskazały bowiem niszę, która mogłaby być wykorzystana przez polskiego potentata chemicznego.

To nie pierwsze podejście Grupy Azoty do tematu produkcji grafenu. Firma już wcześniej pracowała nad tym zagadnieniem, a także poszukiwała możliwości kupna od zewnętrznych podmiotów technologii otrzymywania grafenu i tlenku grafenu.

Izraelskie fosforyty przypłyną do Grupy Azoty Police

Grupa Azoty Police w ramach dywersyfikacji dostaw surowców sprowadzi z Izraela fosforyty. Podpisana w tej sprawie w lutym br. umowa z posiadającą w tym państwie kopalnie holenderską firmą – Israel Chemicals Ltd (ICL) zakłada, że w ciągu dwóch miesięcy do Polic przypłyną dwa statki po około 25 tys. mt każdy.

– Zawarcie tego kontraktu jest konsekwencją podjętej i skutecznie realizowanej strategii dywersyfikacji źródeł fosforytów, podstawowego surowca do produkcji nawozów wieloskładnikowych – zaznaczył prezes Grupy Azoty Police Wojciech Wardacki.

Wojciech Wardacki podziękował Dariuszowi Rosatiemu za działalność na rzecz polskiej chemii

Prezes Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki podziękował prof. Dariuszowi Rasatiemu, europosłowi Platformy Obywatelskiej za działania na rzecz ochrony polskiego i europejskiego przemysłu nawozowego, chemicznego oraz polskiego rolnictwa.

– Pana aktywność oraz zaangażowanie w przedsięwzięcia mające na celu dbałość o rodzimy przemysł nawozowy w tym rozporządzeniu okazały się ogromnym wsparciem i zasługują na najwyższe uznanie – pisze Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police.