Grupa Azoty Polyolefins S.A. złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zbiorników propanu i zbiornika etylenu

Dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Grupa Azoty Polyolefins S.A. złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zbiorników propanu i zbiornika etylenu dla terminala przeładunkowo-magazynowego w ramach projektu „Budowa kompleksu Polimery Police składającego się z instalacji PDH, instalacji PP, infrastruktury logistycznej PP, instalacji pomocniczych i połączeń międzyobiektowych oraz terminala przeładunkowo-magazynowego”.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki ma teraz 65 dni na wydanie zezwolenia. Należy doliczyć do tego czas przewidziany na uzgodnienia Urzędu Morskiego.

W Dobrej odbyły się targi pracy organizowane przez Urząd Pracy w Policach

Dzisiaj w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej mieszczącym się przy ul. Granicznej 31 odbyły się Targi Pracy „Wiele dróg kariery. Jeden początek”.

Targi pracy w Dobrej odbyły się już po raz dziewiąty. Oferta skierowana została do osób poszukujących pracy, w tym bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach.

Spółka do realizacji „Polimerów Police” zmieniła nazwę

Od 8 października spółka celowa Grupy Azoty – PDH Polska S.A. ma nową nazwę. Od teraz spółka powołana do realizacji projektu „Polimery Police” nazywa się Grupa Azoty Polyolefins S.A.

– Zmiana nazwy to kolejny etap budowy marki tej kluczowej dla całej Grupy Kapitałowej inwestycji, a także wdrażania strategii zmierzających do integracji Spółek należących do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty – czytamy w komunikacie prasowym.

Ruszył nabór do projektu “Dziewczyny (i chłopaki) na autobusy”

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o. o. rozpoczęło nabór zgłoszeń w ramach III edycji projektu “Dziewczyny (i chłopaki) na autobusy”.

Rekrutacja chętnych do podjęcia pracy jako kierowca autobusu potrwa do 25 września. Projekt zakłada pokrycie 95% kosztów uzyskania uprawnień koniecznych do prowadzenia autobusu komunikacji miejskiej (tj. prawo jazdy, kwalifikacja zawodowa, badania lekarskie). W zamia za to uczestnik programu zostanie zatrudniony w SPPK na stanowisku kierowcy autobusu na minimum trzy lata.

28. Targi Leistungsschau w Pasewalku z polskimi akcentami

W miniony weekend w Pasewalku odbyły się targi gospodarcze, podczas których prezentowały się przedsiębiorstwa z powiatu Vorpommern-Greifswald. Swoje stoisko zaprezentowała również gmina Police, która promowała swoje walory turystyczne oraz dorobek kulturalno-sportowy.

Udział w imprezie wzięło ponad 100 wystawców prezentujących swoje produkty oraz usługi z niemal każdego sektora gospodarki.

Akcjonariusze Grupy Azoty Police zdecydują o emisji nowych akcji spółki

Nawet o około miliard złotych może zostać zwiększony kapitał zakładowy Grupy Azoty Police w drodze emisji nowych akcji. Zebrane w ten sposób fundusze mają zostać przeznaczone na realizację Projektu Polimery Police.

– Zgodnie z założeniami wznawiamy proces oferty publicznej w III kwartale 2019 roku, z intencją przeprowadzenia jej w ostatnim kwartale bieżącego roku. Zakładane terminy pozwalają na realizowanie Projektu Polimery Police według dotychczasowego harmonogramu. Projekt Polimery Police to naturalny i kluczowy krok w realizacji wieloletniej strategii rozwoju spółek z Grupy Azoty – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A..

Awaria ważnych instalacji Grupy Azoty Police

Dwie ważne instalacje Grupy Azoty Police – Synteza Amoniaku i Synteza Mocznika – nie działają. Wszystko przez awarię kotłów na innej istotnej instalacji zakładu – tj. na Przygotowaniu Gazu Syntezowego.

Usterka została stwierdzona podczas trwającego od 4 kwietnia do 11 czerwca planowego postoju remontowego w Jednostce Biznesowej Nitro. W związku z tym konieczne było wyłączenie produkcji amoniaku i mocznika.

Iwona Wojnowska i Andrzej Rogowski w Radzie Nadzorczej Grupy Azoty Police

Były zastępca prezydenta Szczecina Mariusz Kądziołka został przewodniczącym Rady Nadzorczej VIII kadencji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Sześcioosobową radę tworzą ponadto Agnieszka Dąbrowska, Bożena Licht oraz Mirosław Kozłowski, będący reprezentantem Skarbu Państwa.