reklama:

Ruszył nabór do projektu “Dziewczyny (i chłopaki) na autobusy”

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o. o. rozpoczęło nabór zgłoszeń w ramach III edycji projektu “Dziewczyny (i chłopaki) na autobusy”.

Rekrutacja chętnych do podjęcia pracy jako kierowca autobusu potrwa do 25 września. Projekt zakłada pokrycie 95% kosztów uzyskania uprawnień koniecznych do prowadzenia autobusu komunikacji miejskiej (tj. prawo jazdy, kwalifikacja zawodowa, badania lekarskie). W zamia za to uczestnik programu zostanie zatrudniony w SPPK na stanowisku kierowcy autobusu na minimum trzy lata.

28. Targi Leistungsschau w Pasewalku z polskimi akcentami

W miniony weekend w Pasewalku odbyły się targi gospodarcze, podczas których prezentowały się przedsiębiorstwa z powiatu Vorpommern-Greifswald. Swoje stoisko zaprezentowała również gmina Police, która promowała swoje walory turystyczne oraz dorobek kulturalno-sportowy.

Udział w imprezie wzięło ponad 100 wystawców prezentujących swoje produkty oraz usługi z niemal każdego sektora gospodarki.

Akcjonariusze Grupy Azoty Police zdecydują o emisji nowych akcji spółki

Nawet o około miliard złotych może zostać zwiększony kapitał zakładowy Grupy Azoty Police w drodze emisji nowych akcji. Zebrane w ten sposób fundusze mają zostać przeznaczone na realizację Projektu Polimery Police.

– Zgodnie z założeniami wznawiamy proces oferty publicznej w III kwartale 2019 roku, z intencją przeprowadzenia jej w ostatnim kwartale bieżącego roku. Zakładane terminy pozwalają na realizowanie Projektu Polimery Police według dotychczasowego harmonogramu. Projekt Polimery Police to naturalny i kluczowy krok w realizacji wieloletniej strategii rozwoju spółek z Grupy Azoty – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A..

Awaria ważnych instalacji Grupy Azoty Police

Dwie ważne instalacje Grupy Azoty Police – Synteza Amoniaku i Synteza Mocznika – nie działają. Wszystko przez awarię kotłów na innej istotnej instalacji zakładu – tj. na Przygotowaniu Gazu Syntezowego.

Usterka została stwierdzona podczas trwającego od 4 kwietnia do 11 czerwca planowego postoju remontowego w Jednostce Biznesowej Nitro. W związku z tym konieczne było wyłączenie produkcji amoniaku i mocznika.

Iwona Wojnowska i Andrzej Rogowski w Radzie Nadzorczej Grupy Azoty Police

Były zastępca prezydenta Szczecina Mariusz Kądziołka został przewodniczącym Rady Nadzorczej VIII kadencji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Sześcioosobową radę tworzą ponadto Agnieszka Dąbrowska, Bożena Licht oraz Mirosław Kozłowski, będący reprezentantem Skarbu Państwa.

Już jutro Kiermasz Pracy w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach

Już jutro w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się XVII Policki Kiermasz Pracy „Szansa na lepszą przyszłość”.

W godzinach od 11.00 do 14.00 w budynku MOK mieszczącym się przy ul. Siedleckiej 1A na osoby bezrobotne i poszukujące pracy czekać będą pracodawcy zaproszeni przez organizatora – Powiatowy Urząd Pracy w Policach.

Umowa z wykonawcą Polimerów Police podpisana

W sobotę, 11 maja spółka PDH Polska S.A. podpisała umowę z Hyundai Engineering Co., Ltd na kompleksową realizację budowy „Polimerów Police”.

– Realizacja tej strategicznej inwestycji to ważne wydarzenie zarówno dla grupy kapitałowej Grupa Azoty, jak i dla polskiego przemysłu chemicznego – powiedział Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police.

Hyundai Engineering generalnym wykonawcą Polimerów Police

Hyundai Engineering został ostatecznie zatwierdzony przez zarząd PDH Polska S.A., jako generalny wykonawca Polimerów Police. Całkowity budżet związany z realizacją projektu nie powinien przekroczyć 1,52 miliarda euro.

– Podjęcie kluczowych decyzji korporacyjnych przez organy PDH Polska przybliża nas do kolejnych istotnych etapów realizacji projektu, w tym planowanego w II kwartale 2019 r. podpisania finalnej umowy z Hyundai Engineering – powiedział Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police.