Podpisano umowę na prace projektowe na budowę nowych torów prowadzących do portu Police

Dzisiaj w Urzędzie Województwa Zachodniopomorskiego podpisana została umowa między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi a Multiconsult Polska na prace projektowe na budowę nowych torów, zapewniających bezpośredni dojazd do portu Police.

To kolejny etap przygotowań, które po realizacji robót zwiększą konkurencyjność transportu morskiego i kolejowego. Koszt wykonania projektu dokumentacji wyniesie 4,2 miliony złotych.

Noworoczne spotkanie przedstawicieli władz gminy z przedsiębiorcami

W piątkowe popołudnie w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej odbyło się coroczne spotkanie noworoczne przedstawicieli samorządu z przedsiębiorcami działającymi na terenie gminy.

Spotkanie rozpoczęło się od noworocznych życzeń i przedstawienia wicewójta gminy Dobra. Przypomnijmy, że od 13 stycznia zastępcą wójt Teresy Dera jest Rafał Zahorski.

Powstanie linia kolejowa do polickiego portu

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o. podpisały 30 grudnia umową, która umożliwia wykonanie prac projektowych na budowę nowych torów, zapewniających bezpośredni dojazd do portu Police.

To pierwszy etap objętej porozumieniem inwestycji, która zwiększy konkurencyjność transportu morskiego i kolejowego. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na 122 miliony złotych.

W 2020 roku zrobisz zakupy tylko w 7 niedziel

Zaledwie w 7 niedziel w 2020 roku będzie można zrobić zakupy. Sklepy będą nieczynne we wszystkie niedziele z wyjątkiem: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Zakaz handlu nie dotyczy sklepów, w których za ladą stoją ich właściciele. Spod zakazu wyłączone są również m.in. piekarnie, cukiernie, lodziarnie, stacje benzynowe, sklepy z prasą i biletami komunikacji miejskiej.

„Full Notice to Proceed” wydane! Prace budowlane ruszą w styczniu 2020 roku

Już w styczniu 2020 r. mają ruszyć prace budowlane związane z projektem Polimery Police. 23 grudnia br. spółka zależna Grupy Azoty S.A. i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. - Grupa Azoty Polyolefins S.A. wydała wykonawcy Polecenie Przystąpienia do Pełnej Realizacji.

– W obszarze operacyjnym realizacji Projektu Polimery Police osiągnęliśmy kamień milowy w postaci wydania decyzji o rozpoczęciu prac budowlanych przez generalnego wykonawcę. Realizujemy przedsięwzięcie zgodnie z zakładanym harmonogramem, zakładającym rozruch instalacji wytwarzającej polipropylen w II kwartale 2022 roku. Po kilku miesiącach testów naszą intencją jest rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji Projektu Polimery Police – mówi Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty S.A. oraz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Grupa Lotos zainwestuje 500 milionów w Polimery Police

500 milionów złotych zainwestuje Grupa Lotos w projekt Polimery Police w ramach zawartego 13 grudnia z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” porozumienia, dotyczącego warunków i finansowania inwestycji.

Oprócz wniesienia wkładu własnego na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego spółki celowej do realizacji inwestycji oraz objęcia akcji Grupy Azoty Polyolefins w kwocie do 300 milionów złotych koncern udzieli pożyczki podporządkowanej w kwocie maksymalnej 200 milionów złotych.

Grupa Azoty Polyolefins S.A. złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zbiorników propanu i zbiornika etylenu

Dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Grupa Azoty Polyolefins S.A. złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zbiorników propanu i zbiornika etylenu dla terminala przeładunkowo-magazynowego w ramach projektu „Budowa kompleksu Polimery Police składającego się z instalacji PDH, instalacji PP, infrastruktury logistycznej PP, instalacji pomocniczych i połączeń międzyobiektowych oraz terminala przeładunkowo-magazynowego”.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki ma teraz 65 dni na wydanie zezwolenia. Należy doliczyć do tego czas przewidziany na uzgodnienia Urzędu Morskiego.