Trzynasta wygrana siatkarek Chemika Police

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością MKS Kalisz 3:0. Było to tym samym trzynaste zwycięstwo w obecnym sezonie. Policzanki mają na swoim koncie 36 punktów i są liderem rozgrywek.

W pierwszym secie policzanki dość szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę i kontrolując jego przebieg, wygrały do 18. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli bardzo zaciętą rywalizację, a o rozstrzygnięciu zadecydowała lepsza dyspozycja podopiecznych Ferkata Akbasa w końcowej fazie seta. Policzanki wygrały do 23 i po dwóch partiach prowadziły już 2:0.

Trzeci i jak się później okazało decydujący set od początku do końca, należał do Chemika Police. Siatkarki Ferkata Akbasa pewnie wygrały do 14 i całe spotkanie 3:0 pozostając tym samym niepokonanym zespołem w lidze.