Nagłówek Dziennika Polickiego

Grupy Azoty Chemik Police sięga po chińską rozgrywającą i zamyka kadrę na nowy sezon

Chinka Ding Xia została nową siatkarką Grupy Azoty Chemik Police. Tym samym klub z Polic zamknął swoją kadrę na sezon 2023/24.

Ding Xia, nowa rozgrywająca Grupy Azoty Chemik Police

na zdjęciu: Ding Xia, nowa rozgrywająca Grupy Azoty Chemik Police

Chińska rozgrywająca ma 33 lata i urodziła się w Hebei. Na swoim koncie ma m.in. wywalczone z reprezentacją złoto olimpijskie, brąz mistrzostw świata i dwa Puchary Świata.

– Jestem zarówno podekscytowana, jak i trochę stremowana – podkreśla Ding Xia w rozmowie z oficjalną stroną klubu. – Chemik to marka znana w całej Europie. Chcę pomóc drużynie – deklaruje Chinka.

Zawodniczka przebywa aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Chin. Do drużyny Grupy Azoty Chemik Police dołączy przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Kadra Grupy Azoty Chemik Police:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Monika Fedusio, Saliha Salin,

Atakujące: Bruno Honorio, Elizabet Inneh-Varga,

Rozgrywające: Marlena Kowalewska, Diang Xia

Libero: Martyna Grajber-Nowakowska, Monika Jagła,

Środkowe: Agnieszka Korneluk, Iga Wasilewska, Dominika Pierzchała.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Grupa Azoty Chemik Police

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.