Nagłówek Dziennika Polickiego

Dwie nowe zawodniczki dołączają do Grupy Azoty Chemik Police

Grupa Azoty Chemik Police pozyskał dwie kolejne zawodniczki – Dominikę Pierzchałę oraz Salihę Salin.

Dominika Pierzchała, nowa środkowa Grupy Azoty Chemik Police

na zdjęciu: Dominika Pierzchała, nowa środkowa Grupy Azoty Chemik Police

Pierwsza z nich, grająca na pozycji środkowej w ubiegłym sezonie uznana została odkryciem TAURONLigi. Poprzednie dwa sezony broniła barw BKS Bostik Bielsko-Biała.

– Na początku miałam obawy. Zastanawiałam się, czy dam radę w Chemiku. Teraz już poukładałam myśli i trochę nie mogę się doczekać. Chcę zobaczyć, jak to wygląda od środka i zacząć pracować na najwyższym poziomie – podkreśla Dominika Pierzchała.

Druga to przyjmująca, która do Polic przychodzi z Eczacibasi Stambuł.

– To będzie mój pierwszy sezon poza Turcją. Jestem podekscytowana i ciekawa nowych realiów, nowej rzeczywistości. Chcę być odważna, chcę być ważną częścią tej drużyny i jedno mogę obiecać – nigdy się nie poddaję – powiedziała Saliha Salin.

Zawodniczka ma na swoim koncie srebro w Lidze Mistrzyń, srebro i brąz ligi tureckiej, Puchar CEV, srebro i brąz klubowych mistrzostw świata oraz dwa Superpuchary Turcji.

Okres przygotowawczy do nowego sezonu Grupa Azoty Chemik Police rozpocznie 18 sierpnia.

Kadra Grupy Azoty Chemik Police:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Monika Fedusio, Saliha Salin,

Atakujące: Bruno Honorio, Elizabet Inneh-Varga,

Rozgrywające: Marlena Kowalewska,

Libero: Martyna Grajber-Nowakowska, Monika Jagła,

Środkowe: Agnieszka Korneluk, Iga Wasilewska, Dominika Pierzchała.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Grupa Azoty Chemik Police

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.