Nagłówek Dziennika Polickiego

Radosław Wodziński poprowadzi Mistrzynie Polski do końca sezonu

Radosław Wodziński pozostanie trenerem Grupa Azoty Chemika Police do końca sezonu 2022/23 – poinformował klub w specjalnym komunikacie. To oznacza, że szkoleniowiec swoją pracą w ostatnich tygodniach, zyskał zaufanie władz klubu.

Radosław Wodziński

na zdjęciu: szkoleniowiec Chemika Police podczas meczu Ligi Mistrzyń z CSM Targoviste w hali Netto Arena w Szczecinie

Przypomnijmy, że Wodziński był asystentem Marka Mierzwińskiego, który po kilku słabszych występach został zwolniony z funkcji pierwszego trenera Mistrzyń Polski.

– Rozważaliśmy różne opcje, ale uznaliśmy, że takie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Radek zaczął dobrze. To dla niego duże wyzwanie, ale ma moje wsparcie i wierzę, że jest w stanie poprowadzić zespół do zdobycia trofeów. – powiedział Paweł Frankowski, prezes klubu.

Radosław Wodziński ma 32 lata. Przed pracą w Policach był statystykiem i asystentem w Bydgoszczy, Rzeszowie, Radomiu i reprezentacji Polski. W ekstraklasie pracuje od 12 lat.

Co o swojej pracy w roli pierwszego trenera zespołu Mistrzyń Polski powiedział młody szkoleniowiec?

– Życie nabrało większego tempa. Przechodzę przyspieszony kurs, ale robię wszystko, żeby drużyna grała dobrze. Najważniejsze mecze przed nami. Razem ze sztabem szkoleniowym staramy się do nich jak najlepiej przygotować, bo Chemik jest marką, która musi prezentować określony poziom. – podkreśla Wodziński.

Policzanki zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zakwalifikowały się również do turnieju finałowego Pucharu Polski. W przyszłym tygodniu zagrają z kolei rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.