Menu

Chemik Police pewnie wygrywa i umacnia się na pozycji lidera [zdjęcia]

• Gracjan Broda

Siatkarki Chemika Police pokonały przed własną publicznością Energę MKS Kalisz 3:1 i umocniły się na pozycji lidera tabeli.

Dwa pierwsze sety to wyrównana gra obydwu zespołów. W pierwszej odsłonie policzanki zdołały w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugim secie więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Mariusza Wiktorowicza, które zdołały doprowadzić do wyrównania stanu meczu.

W kolejnej odsłonie Mistrzynie Polski nie dały najmniejszych szans rywalkom, pewnie wygrywając do 13. W czwartym, decydującym starciu praktycznie od samego początku kilkopunktowe prowadzenie uzyskały gospodynie, które do samego końca kontrolowały jego przebieg.

Po sześciu ligowych kolejkach siatkarki Chemika Police z kompletem 18 punktów przewodzą w tabeli, mając 4 punkty przewagi na drugim w tabeli ŁKS-em Commercecon Łódź.

MVP: Magdalena Stysiak

KPS Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:21, 23:25, 25:13, 25:19)

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!