Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Grupa Azoty Chemik Police zorganizuje turniej Ligi Mistrzyń

Grupa Azoty zoorganizuje jeden z dwóch turniejów Ligi Mistrzyń. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) zdecydowała się na zmianę formuły tych najbardziej prestiżowych dla europejskich kobiecych klubów siatkarskich rozgrywek.

Zamiast typowego dla Ligi Mistrzyń systemu mecz-rewanż, czyli każdy gra z każdym na wyjeździe i w roli gospodarza, CEV zdecydowała się na rozegranie dwóch osobnych turniejów. Organizację drugiego z nich przyznano Grupa Azoty Chemikowi Police. Pierwszy rozegrany zostanie we włoskiej Novarze.

– Trzy kluby z naszej grupy ubiegały się o organizację. Cieszymy się, że CEV wybrała nas. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a siatkarki miały jak najlepsze warunki do rywalizacja na najwyższym, europejskim poziomie. Od początku rekomendowaliśmy formułę turniejową. Nawet w minionym sezonie, grając w Pucharze CEV, wspominaliśmy o dokończeniu rozgrywek w ten sposób. Naszym zdaniem to najrozsądniejsza metoda na trudne czasy koronawirusa – mówi Paweł Frankowski, prezes klubu Grupa Azoty Chemik Police.

W ramach każdego z dwóch turniejów grupy E trzy zespoły rozegrają dzień po dniu trzy spotkania. Rozgrywki zorganizowane przez Novarrę odbędą się w dniach od 24 do 26 listopada 2020 r., zaś przez Chemik Police - od 2 do 4 lutego 2021 r.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Grupa Azoty Chemik Police

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację