Brak medalu będzie oznaczał zmiany w polickim klubie?!

Brak medalu siatkarek Chemika Police, które zdominowały w ostatnich latach Ligę Siatkówki Kobiet, będzie zapewne oznaczał szereg zmian kadrowych w klubie.

Jako pierwszy z klubem pożegna się z pewnością włoski szkoleniowiec Marcello Abbondanza, który nie zdołał doprowadzić Chemika Police do kolejnego tytułu Mistrzyń Polski. Puchar Polski to z pewnością za mało zarówno dla samego prezesa klubu Pawła Frankowskiego, jak i partnera głównego – Grupy Azoty Police.

Chemik Police przez ostatnie lata był budowany z myślą nie tylko o podboju rodzimej ligi, ale przede wszystkim rozgrywek na arenie europejskiej. O ile w tej pierwszej nie miał sobie równych, o tyle w Europie nie potrafił rywalizować z tymi najlepszymi.

Obecny sezon jest jednak najgorszym od momentu powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zapewne nikt w Policach nie zakładał przed startem obecnego sezonu, że policzanki nie zdołają stanąć, chociażby na podium.

Z klubu oprócz samego szkoleniowca z pewnością odejdzie również kilka zawodniczek. Miejsca w drużynie może zabraknąć dla serbskiej rozgrywającej Sladjany Mirković, na którą konsekwentnie stawiał Marcello Abbondanza. Przyzwyczajenie włoskiego szkoleniowca sprawiło, że nie potrafił dostrzec tego, że meczach o brązowy medal o wiele lepsze wrażenie na boisku sprawiała Marlena Pleśnierowicz, która musiała zadowolić się jedynie rolą zmienniczki.

Z Chemikiem Police mają pożegnać się również Bianka Busa i Sanja Gamma. Pojawiają się również informacje, że do Włoch przeniesie się amerykańska środkowa – Chiaka Ogbogu.

Jak będzie wyglądał Chemikiem Police w sezonie 2019/2020?

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także